Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Mar 2024 11:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Expozitie la Targoviste?
MesajScris: 17 Oct 2009 21:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2009 22:10
Mesaje: 307
Localitate: Targoviste
de ani de zile incerc sa fac un obicei,in Targoviste,printre crescatorii de canari...care sa constea in intalniri ,macar saptamanale,duminica...in piata de pasari si animale...duminica de duminica am iesit cu cel putin 2-3 pasari...nu neaparat pt vanzare,ci mai ales pt a atrage atentia celor interesati.cei mai batrani m-au privit la inceput suspiciosi,rautaciosi...iar cei tineri...de f multe ori cu invidie.Totusi...m-am facut macar cunoscut ....Din pacate,in zona noastra...si ma refer la Muntenia n-am auzit sa se fi facut vreo expozitie..M-am tot gandit sa-i propun directorului Gradinii Zoologice,care a mai facut exp (dar de gaini,papagali,turturele...) si ideea unei expozitii de canari.Poate ca acum se va putea...nu stiu.M-am gandit sa te intreb,dom' presedinte...daca as reusi sa gasesc un spatiu adecvat...as avea sustinerea asociatiei?
crezi ca ar veni crescatorii?ma gandesc doar la o expozitie....pu si simplu,nu la un concurs...poate reusim sa ne cunoastem...sa aflam mai multe de la cunoscatori..Ma gandeam chiar la 2 zile..Ce zici?

_________________
Imagine
http://costinbutaroiu.sunphoto.ro
0740151240


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Expozitie la Targoviste?
MesajScris: 17 Oct 2009 22:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Orice initiativa si propunere este bine venita cu siguranta le vom lua in consideratie ,dar cred ca incepind de anul viitor vom organiza expozitii mai sint multe de pus la punct .

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Expozitie la Targoviste?
MesajScris: 18 Oct 2009 07:48 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Multumesc frumos pentru initiativa. Din punctul meu de vedere o sa incercam sa facem expozitii cat mai multe, in limita bugetului de care dispunem. De aceea este important acum sa demaram actiuni care sa ne faca cunoscuti pentru a atrage cat mai multi entuziasti. Oricum propunerea e de luat in calcul. Ar fi important sa ne gasim un sfarsit de saptamana cand sa ne intalnim cu totii intr-o Adunare Generala care e oricum necesara conform statutului poate undeva pe la mijlocul tarii sa dam posibilitatea tuturor sa poata participe (sigur gasim o pensiune pe langa Brasov, Predeal, Sinaia, Bran etc.)

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Expozitie la Targoviste?
MesajScris: 18 Oct 2009 16:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2009 22:10
Mesaje: 307
Localitate: Targoviste
eu vad lucrurile putin mai simplu,poate gresesc....dar in situatia in care as reusi sa obtin un spatiu pt 2 zile,care sa nu presupuna nici un efort din partea Asociatiei...ar ramane decat de facut niste invitatii pt crescatorii pe care ii cunoasteti voi,poate si cativa straini...m-as ocupa si de media de prin partea locului...si sprijinul catorva medici veterinari.Si asta pt ca eu m-am gandit la aceasta intalnire ca la un targ...nu neaparat ca la o expozitie concurs..Fiecare sa vina cu raftul lui,cu materialele lui de prezentare....Deci efortul din partea Asociatiei cred ca ar fi minim....din contra asta ar fi o modalitate de a-i face reclama,de a atrage noi membrii....zic si eu....asa...n-ar trebui sa incercam?

_________________
Imagine
http://costinbutaroiu.sunphoto.ro
0740151240


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Expozitie la Targoviste?
MesajScris: 18 Oct 2009 16:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2009 22:10
Mesaje: 307
Localitate: Targoviste
Este doar o propunere,deocamdata!Nu am nimic concret!

_________________
Imagine
http://costinbutaroiu.sunphoto.ro
0740151240


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Expozitie la Targoviste?
MesajScris: 18 Oct 2009 17:55 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Ok am inteles propunerea ta, dar sincer sa fiu eu as dori sa organizam ceva deosebit, pentru ca sa ridicam putin stacheta. Am ramas prea mult in urma crescatorilor din alte tari ca sa putem sa ne permitem sa ii chemam la un targ de-al nostru. Fara suparare ne-am face de ras. Dimpotriva daca tot ai relatiile de care spui la Targoviste ar trebui sa avem o expozitie serioasa, cu pasari de expozitie, care se incadreaza in standardul international, cu acelasi model al coliviilor de prezentare etc. Nu-i obligatoriu sa fie concurs, dar sa fie ceva care sa arate cat de exigenti suntem. Asta este sistemul meu de valori si tare as vrea sa fim mai multi... Tie nu ti-ar place sa iesim si noi odata din mediocritate? Tie nu ti-ar place sa ai la Targoviste o expozitie care sa arate asa??

Imagine

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Expozitie la Targoviste?
MesajScris: 19 Oct 2009 17:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Sep 2009 17:11
Mesaje: 849
Localitate: Deva, HD
sunt de acord cu docky, desi nu stiu cand vom reusi noi sa facem asa ceva.
acolo sunt mii de pasari. si daca isi aduce fiecare TOT ce are, nu doar ce are de calitate si nu adunam atatea pasari.
eu zic ca mai bine facem o expozitie mica cu 100 de pasari dar ca lumea, decat o expozitie mare cu nimicuri.
si standuri poate sa isi organizeze fiecare, dar separat, intr-un sector special.
propun de asemenea sa isi achizitioneze fiecare din banii proprii custile de expozitie, prin intermediul asociatiei, pentru a degreva AOR de cheltuieli.
decat sa dai banii pe colivii de expozitie mai bine asiguri material publicitar, servicii pentru membri, rafturi pentru coliviile de expozitie, etc...

_________________
Daca poti sa visezi un lucru, poti sa il si faci!
If you never show, you will never know.
tel: 0766.336.890
http://www.perusi-standard.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România