Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Mar 2024 11:11

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: 30 Ian 2015 22:34 
Neconectat

Membru din: 05 Ian 2015 16:05
Mesaje: 10
Localitate: Bucuresti
Domnilor, departe de mine gandul sa va contrazic si imi cer scuze daca asa sa inteles. Eu doar v-am expus logica si motivele pentru care am gandit asa. Ba din contra, va dau dreptate, doar ca sper ca ajutandu-ma de anumite avantaje, sa reusesc sa evit problemele respective. In plus, mi-e si cam greu acum sa ma apuc sa refac tot, recunosc.
In ce priveste nisipul, va intreb, nu trebuie sa pun in voliera nisip pentru ciugulit ? Nu se pune nisip in toate volierele, probabil la toate speciile de pasari ? Acolo cum se evita riscul despre care vorbiti ?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 30 Ian 2015 22:48 
Neconectat

Membru din: 05 Ian 2015 16:05
Mesaje: 10
Localitate: Bucuresti
Stau acum in fata volierei, ma uit si imi dau seama ca n-ar fi foarte complicat sa fac o modificare/adaugire, in sensul de a confectiona un gratar dintr-o plasa cu ochiuri foarte mici, pe care sa o atasez peste tavita. La fel, nu ar fi foarte complicat sa schimb si culoarea cu una mult mai deschisa, dar care va rog, nu ma "obligati" sa fie alba ! :) Asta din pacate pentru mine, inseamna sa mai treaca ceva timp pana ma pot bucura de prezenta turturelelor si o alta cheltuiala in plus. Asta e, cum se zice ; prostia se plateste ! :(


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 01 Feb 2015 21:15 
Neconectat

Membru din: 09 Iun 2014 15:42
Mesaje: 38
Localitate: BRASOV
Nisipul in colivii se pune in niste vase care le gasesti de cumparat sau pur si simplu poti face dintr-un capac de plastic sau cutiuta care sa o ancorezi de peretii coliviei . In ce priveste culoarea tu decizi. Noi am venit doar cu niste propuneri.
Spor la bricolat !

_________________
http://florin72.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 02 Feb 2015 21:27 
Neconectat

Membru din: 05 Ian 2015 16:05
Mesaje: 10
Localitate: Bucuresti
Multumesc mult domnilor pentru toate interventiile, promit sa tin cont de ele.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 07 Mai 2015 11:01 
Neconectat

Membru din: 25 Iul 2010 20:39
Mesaje: 9
Localitate: voluntari- ilfov
as dori si eu ....lasat-ti un nr telefon pe gheorghisor_ionel@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România