Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 19 Apr 2024 07:28

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 11 Oct 2010 01:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
se pare ca asa vor arata noile inele 2011 :arrow: http://img149.imageshack.us/i/img6819r.jpg/

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 06 Noi 2010 19:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mai 2010 11:08
Mesaje: 238
Localitate: Bucuresti(if)
...se pare ca prima serie am ratat-o tot asteptand inelele alea promise in 30 de zile lucratoare!!!...dar, si mai tare imi e teama c-o ratez si pe urmatoarea...si o sa vin la anu' cu pasari in expo...la fel ca anu' asta!!! si in situatia mea mai sunt cativa...cel putin din cei cu PAPAGALI!!!

_________________
http://GxGstandard.sunphoto.ro/Perusi_standard GN55


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 06 Noi 2010 22:19 
Neconectat

Membru din: 24 Aug 2009 13:59
Mesaje: 197
Localitate: Bucuresti
Ce sa spun .Eu sunt cat de cat acoperit ,dar nu credeam ca nu vor ajunge ,mai ales ca sezonul trecut ,a fost ok .Si eu sunt catranit ,dar asta este ,ce mai pot face acum decat sa sper ca vor venii ptr tura viitoare .Sa auzim de bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 07 Noi 2010 12:52 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
gxgstandard scrie:
...se pare ca prima serie am ratat-o tot asteptand inelele alea promise in 30 de zile lucratoare!!!...dar, si mai tare imi e teama c-o ratez si pe urmatoarea...si o sa vin la anu' cu pasari in expo...la fel ca anu' asta!!! si in situatia mea mai sunt cativa...cel putin din cei cu PAPAGALI!!!


Domnule Negoriu, lasati-o mai incet!
Vad ca sunteti bun de gura, dar stati prost cu matematica. Daca aveati bunavointa sa faceti o socoteala, de la data de 1 Octombrie cand am facut comanda, 30 de zile lucratoare inseamna 11 Noiembrie 2010. Asta ar corespunde cu data maxima la care producatorul ar termina lucrarea. Mai adaugati in medie 10 zile transportul din Italia in Romania si apoi de la mine la fiecare dintre voi si ajungeti la 21 Noiembrie 2010. Din ce stiu eu suntem la data de 7 Noiembrie, poate dumneavostra traiti dupa alt calendar si atunci ar fi bine sa stim si noi.
Daca va aduceti aminte, o parte din cei care au facut comanda anul trecut, au primit inelele la Reggio Emilia.
In alta ordine de idei, va fac o favoare pentru ca va permit sa inelati pasari nascute in 2010 cu inele din 2011. In mod normal inelele de 2011 ar trebui sa le trimit de la data de 1 Ianuarie 2011, asa ar fi corect.
Cat despre expozitii, in primul rand nu participati pentru mine la expozitii, ci pentru recunoasterea valorii pasarilor dvs. Iar in al doilea rand in acest an v-am dat posibilitatea sa participati cu pasari chiar daca nu au avut inele AOR, dar nu ati catadicsit sa veniti la Deva... De ce sa va deranjati?
Si atunci va intreb si eu cu ce drept va permiteti sa emiteti pretentii cand dumneavoastra nu ati facut NIMIC pentru acesta Asociatie?? Eu de ce sa ma zbat sa fac totul ca la carte si in loc de multumiri sa primesc reprosuri nefondate?
Intrebarea este retorica, nu trebuie sa imi raspundeti, dar va rog sa chibzuiti putin asupra subiectului. Am spus-o de nenumarate ori. Viata de membru presupune si OBLIGATII nu doar drepturi!

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 07 Noi 2010 20:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Vad ca ti-a dat MARIUS RASPUNSUL ,,CORECT" :) si in situatia ta sint totii care au dat comanda ,desi inelele pentru aceasta perioada trebuiau comandate in urma cu vreo 10 lunii,cum a scris si el deja ti se face o favoare care nu se va mai intimpla de anul.Poate era mult mai simplu sa pune-ti O INTREBARE de tipul : cind vor ajunge inelele din prima comanda.CRED CA NIMENI AICI NU A PROMIS NIMIC CONCRECT,si termenul nu e (fix)batut in cuie,trebuie tinut cont ca se pot produce si intirzieri datorita producatorului sau celor care fac transportul cit si distribuirea lor desi nu sa intimplat pina acum.
Deci cei care cresc papagalii si exotice trebuie sa-si ia masuri din timp,pentru pasarile care le vor scoate in toamna viitoare trebuie sa-si comande inelele incepind de pe acum adica in urmatoarele transe (a 2 si a 3a ....?).

Va multumim pentru intelegere.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 07 Noi 2010 20:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mai 2010 11:08
Mesaje: 238
Localitate: Bucuresti(if)
O.K., imi cer scuze! s-a pomenit doar de cele 30 zile lucratoare, asa ca , se apropia termenul si cum nu s-a mai discutat nimic pe aceasta tema m-am grabit sa trag concluzii...pripite. Sunt inscris in AOR de cateva luni si nu cunosc drumul inelelor in 2009.

_________________
http://GxGstandard.sunphoto.ro/Perusi_standard GN55


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 12 Noi 2010 10:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010 21:05
Mesaje: 680
Localitate: BUCURESTI
Va anunt ca ieri am primit inelele pentru anul 2011,rog pe toti membri AOR Bucuresti sa vina sa-si ridice inelele (arata super),ma gasiti la magazin pana la ora 19 .

_________________
ImagineImagine

http://floricaneacsu.sunphoto.ro/Canari_mei_07-09 poze PUI AOR
http://www.clubulromandefringillidae.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 16 Noi 2010 23:00 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Pentru cei interesati, anunt o noua comanda de inele pe care o voi trimite la inceputul lunii decembrie 2010 si care se va onora cel mai probabil in a doua jumatate a lunii ianuarie 2011.
Pana la data de 30 Noiembrie 2010 astept comenzile dumneavoastra pe adresa de email sau PM.

Marius Nistor
Presedinte AOR

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 30 Noi 2010 22:38 
Neconectat

Membru din: 14 Noi 2009 15:40
Mesaje: 14
Localitate: Turda
Salutare tuturor! Exista undeva mentionat ce conditii trebuie sa indeplinesti pt a te inscrie in asociatie? drepturi si obligatii plus costul lunar sau anual al contributiei? Cu stima
A da am gasit mai in spate preturile inelelor si costul cotizatiei.

_________________
PA 32 /0745070603


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: COMANDA INELE
MesajScris: 09 Dec 2010 15:30 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Urmatorii colegi sunt rugati sa vireze urgent contravaloarea inelelor la orice sucursala Raiffeisen Bank in contul de euro:
IBAN RO37RZBR0000060011956917

Scarlat Catalin
Andreescu Eugen
State George
Bonjug Dan
Razvan Tuna
Stefan Baroianu
Cristian Cazacu

Altfel, din pacate va trebui sa dau drumul la aceasta comanda fara inelele dumneavoastra deoarece nu ne mai putem permite sa prelungim asteptarea colegilor care au platit deja. Daca aveti vreo nelamurire va rog sa nu ezitati sa ma contactati.

Multumesc pentru intelegere,
Marius Nistor

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România