Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 18 Apr 2024 22:42

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 22 Feb 2011 23:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Mihai ,m-as fi bucurat sa nu-ti reglezi cumva conturile pe acest topic. Imi propusesem sa fie un topic educativ si de informare pentru cei interesati de cunoastere ,cei care se lovesc de anumite probleme in ceea ce priveste cantecul si scoala de cantec .Regret ca ai procedat asa cu toate ca era un topic mai jos cu subiectul care te interesa .
Sa inteleg ca ai o problema cu canarii cu cantec de privighetoare?..
Stiu ca si tu ai cochetat cu asa ceva pana in 2009 .Este greu nu?..Daca continuai, veneau si reusitele ,dar inca o data este greu ...de aceea este frumos .Cand iau ceva gata facut e ca si cand as cumpara o camasa chinezeasca de la magazinul din colt ,asta nu ca as avea ceva cu camasile chinezesti sau cu chinezii.Putin respect pentru munca noastra care a fost si a ta si nu se stie, microbul il ai cu toate ca spui ca te-ai vindecat...vom vedea ,dar da-mi voie sa nu te cred pentru ca ti-am vazut o data, intamplator ,reactia, cand ciripeau niste canari cate ceva...ce zici?..

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI!..

CU RESPECT!..

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 00:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Sep 2009 01:28
Mesaje: 458
Localitate: Ploiesti
Ai dreptate nea Fane! Cu cat e un lucru mai greu, cu atat este mai placut... in perspectiva obtinerii succesului. Sentimentul invocat de dvs l-am trait si eu, privind satisfactiile oferite de pasari greu de reprodus in captivitate(si nu ma refer la "camasi chinezesti"). :lol: Va incurajez sa continuati munca inceputa si cu siguranta pe baza perseverentei, rezultatele isi vor face prezente. ;) Mult succes!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 00:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Multumesc Cristi, tot inainte si vom vedea orcum este placut!..

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 01:11 
Neconectat

Membru din: 20 Ian 2010 19:16
Mesaje: 13
Localitate: Bucuresti
Nea Fane,sunt Stefan din Pipera,te salut,iti urez si eu succes si apuca te repede de treaba,lasa vrajeala multa ca acum iti dau o comanda de 10 tenori romanesti pt la toamna sa te vad ce faci....pretul il faci tu,nu conteaza. Stii ca eu am si Malinois adevarati,am si Slavujari din Serbia,am si Orpheus din Bulgaria si chiar si cativa Rolleri......Tenorii romanesti imi lipsesc din crescatorie.Ce zici,imi iei comanda?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 09:43 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2010 19:54
Mesaje: 240
Localitate: Buc
Deoarece vremea ne joaca feste,sa mai incalzim un pic atmosfera.Sa nu se supere Nea Fane,dar a aparut si contra candidatul la titlu:CONTRA TENORUL ROMANESC http://stirileprotv.ro/video/narcis-con ... e/60475020 :lol:


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 10:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Multumesc sinser NOS_KAPT este super copilul chiar daca acum are vocea unei veritabile soprane .Daca o sa fie ajutat are toate sansele dupa 18=19 ani cad i se va schimba vocea sa devina si un puternic si veritabil tenor .Sincer nu am vazut emisiunea asa ca iti multumesc este super.

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATII SA-L INTELEGETI!..

CU RESPECT

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 11:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
STEF, multumesc pentru urari uneori cand mai clachez din diverse motive de multe ori dependente de mine sunt bune .
Acum sa-ti raspund la oferte.
1.Acum am 20 masculi 30 puici si credema ca in cazul meu nu este valabila chestia cu "VRAJALA" probabil ca in urma cu 30 ani era !..
Fac ceea ce fac din placere cat o sa mai pot .
Oferta ta suna tentant am mai auzito doi ani la rand acum ar fi al treilea. Ai spus duar ca esti "ARICI" de aceia iti doresc insanatosire grabnica .
Sa-ti traiasca colectia si la mai mare .

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI !..

CU RESPECT

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 19:47 
Neconectat

Membru din: 18 Ian 2011 20:42
Mesaje: 19
Va salut domnilor vad ca nu stati de geaba .Am si eu o intrebare ,stie cineva cum trebuie sa cante un tenor romanesc .


ASCULTAM PRIVIGHETOAREA DE NOAPTE SAU DE ZI.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 21:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Vio, stiu sigur ca tu stii cum trebuie sa cante un tenor si mai stiu si ca ai ascultat suficiente privigehetori incat sa nu te mai invat eu acum .
Pentru cei interesati in limita timpului o sa mai spun cate ceva.
Sa fiu mai explicit puteti asculta, ca sa va faceti o idee, canarul alb postat de Catalin ( care de altfel il si detine ) .Canarul fiind produsul prietenului nostru George Bilca.Canarul se afla pe topicul SLAVUJAR pagina 12.
Daca va este ceva neclar va voi raspunde .
FELICIT ATAT PRODUCATORUL CAT SI DETINATORUL SI... LA MAI MULTI !..

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI !..

CU RESPECT

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 23 Feb 2011 22:32 
Neconectat

Membru din: 18 Ian 2011 20:42
Mesaje: 19
Va multumesc pentru raspuns .Astept si alte opinii,poate sunt si alti crescatori care asculta alt gen.
De exemplu privighetoarea ,,luscinia -luscinia ,filomela ,chinezeasca ,si ect.
Daca stau sa ma gandesc trebuie dezbatut subiectul , sau sant prea insistent .


CU RESPRCT .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România