Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Mar 2024 11:04

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 27 Mar 2011 00:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Gabi tot ce am spus nu este "o balta la margine de oras "Dar te iert ca esti buzoian ca si mine si nu trebuie sa iti reprosez ca esti incepator . Sa nu te simti jignit toti am inceput intr-un fel (contact).
Mihai,Gabi,dumi_,30 de ani mi-au trebuit sa inteleg cate ceva din acest cantec ,nu o postare doua sau noua pe net. Este greu din aceasta cauza m-a interesant .Aici nu se pune problema de reclama sau de bani ci de pasiune .Totdeauna am spus ca nu vand .Imi este foarte greu sa va raspund punctual pentru ca nu am decat 4 -5 zile de cand am esit din spital .Chiar daca am mai inviat putin Imi vine destul de greu sa repet unele lucruri asa ca ...scuze intrebati-ma ce nu am mai spus sau daca va intereseaza cantecul de privighetoare aveti rabdare .Nu ma supar daca si alti colegi vor veni cu lamuriri pe aceasta tema sau chiar voi .
Pana atunci sa invatam sa ne respectam pentru ca nu stim pentru cat timp va fi !..
Astazi suntem ornitologi maine putem fi amintiri (sa privim putin catre Japonia si sa plecam capetele)

CU RESPECT!.

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI !..

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 27 Mar 2011 13:57 
Neconectat

Membru din: 15 Ian 2011 22:41
Mesaje: 123
Localitate: Pascani
multa sanatate domnule , baroianustefan !

_________________
Toţi vor să plece undeva,departe..


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 27 Mar 2011 15:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2009 23:48
Mesaje: 395
Localitate: Ploiesti
tocmai de aia Fane ,pune un canar daca ai ca vine tzunami si unii dintre noi nu vor apuca sa asculte cintecul asta.... :lol:

_________________
Imagine

Tel 0766300909
http://marianploiesti.sunphoto.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 27 Mar 2011 17:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Multumesc din suflet jarked si eu iti doresc tie multa sanatate .
Marian ,o filmare se face intr-un timp ceva mai lung si crede-ma ca desi as putea sa o fac nu m-am straduit sa invat programul cu care sa prelucrez filmarea nu mai am rabdare si nici nu mai vreau sa ma apuc de invatat. O sa incerc sa filmez ceva in scurt, daca o sa pot, la gramada ca la rugbi (canta care vrea ).Oricum trebuie sa pun si eu cateva poze ca au inceput baietii sa rada de mine ...(cine o mai fi si "asta" de ne da lectii ca ne-am saturat} si ...probabil ca in parte au dreptate .In una din postarile anterioare am scris(pentru a deveni un bun crescator trebuie sa intrunesti trei calitati :
Rabdare ,perseverenta si observatie !..`

CU RESPECT!

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI !..

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 27 Mar 2011 18:12 
Neconectat

Membru din: 06 Sep 2009 12:21
Mesaje: 73
Localitate: Buzau
multa sanatate d-le baroianu stefan.......stiam ca sunteti buzoian de aceea am postat o parere de buzoian.....parerea mea este sa faceti un efort si sa aratati ca cele spuse de dvs. nu sunt doar niste cuvinte sau postari asa de dragul de a scrie pe un forum ...ci ani de munca si asa cum spuneti dvs....rabdare ,perseverenta si observatie....numai bine va doresc.....

_________________
Imagine...Imagine
Membru AOR . RNC ...GP39....
telefon: 0773845704


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 27 Mar 2011 20:22 
Neconectat

Membru din: 24 Feb 2010 22:01
Mesaje: 54
Localitate: Bucuresti
Imi pare rau , sincer , si nu pot niciodata sa ma bucur de raul altuia mai ales in ceea ce priveste probleme de sanatate . va doresc insanatosire grabnica!!

_________________
http://ddeugen.sunphoto.ro/ perusi
tel 0723533011


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 28 Mar 2011 15:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Multumesc pentru intelegere domnilor!..

CU RESPECT!

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI !..

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 28 Mar 2011 23:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
V-am promis intr-o postare anterioara ca va spun modelul de pate cu care eu am crescut peste o mie de pui .Aceasta reteta este reteta frantuzeasca si o spun pentru cei care vor sa o aplice si nu cunosc modul de preparare .De asemeni, o spun pentru cei cu bani mai putini .Mancarea in zilele noastre a ajuns o problema pentru crescatori de aceea este bine sa stiti ca rivalizeaza cu orice tip de pate (aplicati-l si-mi veti spune ).
Asa ca reteta se bazeaza pe ou ,mar si pesmet (de biscuiti populari sau de paine).Eu folosesc pesmet de biscuiti.
Proportia este urmatoarea la pasarile cu pui -doua oua, un mar si pesmet dupa nevoie (o sa va spun dupa aceea cat).
La puietul intarcat si intretinerea celorlalte pasari -un ou, un mar si completarea cu pesmet .
Eu nu folosesc morcovul la canari .
Daca il folositi sa nu o faceti In acelas timp cu marul (impreuna vor oxida si vor provoca enterite ).
Modul de preparare este urmatorul:
Radeti un ou dupa ce l-ati fiert bine si racit , pasati-l bine intre degete dupa care radeti marul langa ou si imediat dupa ce l-ati ras pasati-l bine cu oul .In acest fel nu-si va modifica culoarea.Dupa ce ati facut aceasta operatie adaugati pesmet si amestecati-l cu degetele fara a-l freca pina ce pateul devine semiud .Lasati-l 10 minute dupa care aerati-l cu o lingura si alimentati pasarile.Va fi consumat cu placere fara a imprastia pe jos .Nu conteaza soiul marului iar dimensiunea (ceva mai mare decat un ou -cele mai mici si cele mai ieftine -sunt si mai eco.)

Va doresc succes!..

CU RESPECT!..

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI !..

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 29 Mar 2011 14:43 
Neconectat

Membru din: 24 Aug 2009 13:59
Mesaje: 197
Localitate: Bucuresti
Il cunosc personal pe Nea Fane ,si sincer ai ce invata de la dansul .Multa sanatate Nea Fane.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 29 Mar 2011 22:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
Multumesc Liviu pentru urarile de bine si eu Iti doresc sanatate .
Si mie Imi place cum te descurci cu genetica.

CU RESPECT!..

ASCULTATI CU ATENTIE CANTECUL PRIVIGHETORII SI INCERCATI SA-L INTELEGETI !..

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România