Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Apr 2024 17:06

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: crescatori
MesajScris: 31 Mai 2011 20:52 
Neconectat

Membru din: 25 Iul 2010 20:39
Mesaje: 9
Localitate: voluntari- ilfov
buna ziua ... sunt un necunoscut ... nu sunt un crescator de canari pt comercializare ... pur si simplu mi-au placut si imi plac ...am luat de la mihai stere si de la multi alti crescatori canari de cantec ...Malinois Waterslag / timbrado / etc ...acum am ramas cu cei de malinois de la mihai si inca o pereche care zic ei ca sunt malinois ... dar sa intru in subiect toti va laudati si toti va barfiti ,toti spune-ti ca sunteti corect... am cheltuit pana acum 40 milioane in 2 ani si nu am un canar cu cantec adevarat vezi ce am eu (http://www.youtube.com/watch?v=e8H5NomJsOk ) si cel de la mihai (http://www.youtube.com/watch?v=n8xtvEd2 ... re=related ) asa canta de cand il am a stat la banda 1 an si nu a luat nici o schimbare decat cele 2 sau 3 parti care fluiera intruna cum se aude ... asa ca cine are un canar bun ... va spun eu ...il pastreaza ... ni mai am incredere in nimeni ... asa ca il rog pe domnu cristi sa-si spuna si dansul parere ... si imi cer scuze daca am jignit pe cineva ...dar mi-am dorit si eu un canar cu cantec cat de cat cu ceva parti de privighetoare si ... http://www.youtube.com/watch?v=ay5vAvWN ... re=related


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: crescatori
MesajScris: 31 Mai 2011 23:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Vad ca esti foarte dazamagit si arunci cu cuvinte ,eu pot sa-ti spun doar ca malinois ,timbrado ,rollerul au cintecul lor specific rasei ,insa pot imita ceva strigaturi de privigetoate daca le pui banda cind no mai pui si ei aud cintecul specific rasei il copieaza pe acesta fiind mai usor.
numai arbitrul cunoaste valoare pasari ,calitatea cantecului.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: crescatori
MesajScris: 01 Iun 2011 00:46 
Neconectat

Membru din: 16 Aug 2009 21:19
Mesaje: 169
Localitate: Bucuresti
Salut Nelu,

Iti inteleg frustrarea insa nu o pot impartasi.Asa cum spunea si Cristi numai un arbitru poate aprecia valoarea unei pasari( sau ma rog o poate oficializa daca imi este permis).
Cat priveste investitia de care pomenesti,sincer iti spun ca daca ne-am uita cu totii la bani deja am cadea intr-o alta extrema.

Dpmdv pasiunea nu are limite,oricare ar fi ele.(in limitele legii)

Ca se lauda si se brafeste lumea pe aici,nu are nici o legatura cu valoare pasarilor pe care le detin.

Piata e mare.NU exista numai crescatori romani.

O pasare de calitate afara are pretul din start,egal cu 10 % din cheltuiala ta de pana acum.Solutii exista mereu.Trebuie doar sa te orientezi.

Nu canta cum ti-ai dori tu acele pasari,crede-ma nu e vina nimanui.In cantecul unei pasari se regaseste si priceperea crescatorului si a detinatorului.

Pana la urma,sa fii suparat atunci cand puii scosi de tine nu canta asa cum ar trebui!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: crescatori
MesajScris: 01 Iun 2011 12:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010 21:05
Mesaje: 680
Localitate: BUCURESTI
Nelu, banuiesc ca i-ai auzind cantand cand i-ai cumparat,cumva canta m-ai bine, si acum si-au pierdut cantecul ? sau asa i-ai luat,daca da anseamna ca ti-au placut si probabil ai mers pe premiza ca-i faci tu la banda sa cante mult m-ai frumos , gresit...scoate pui din ei si ancearca cu puii scosi la tine, ai m-ai mult succes.

_________________
ImagineImagine

http://floricaneacsu.sunphoto.ro/Canari_mei_07-09 poze PUI AOR
http://www.clubulromandefringillidae.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: crescatori
MesajScris: 01 Iun 2011 23:39 
Neconectat

Membru din: 25 Iul 2010 20:39
Mesaje: 9
Localitate: voluntari- ilfov
buna seara ...imi cer scuze fata de toata lumea ... cu ce-cam scris mai sus dar eram nervos ...nu am pretenti la un canar supercantaret ...dar va-m zis nu ma pricep ...cand lam cumparat putea sa-mi sa spuna cate ceva de exemplu cum a facut domnu florica cand am fost la dansul la magazin in obor ...mi-a dat de inteles ca are canari de culoare mai mi-a explicat dansul si am plecat ... dar va rog nu va supara-ti daca am jignit pe cineva ...sa ma ierte...va las si nu mai va deranjez


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România