Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Mar 2024 08:04

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 30 Ian 2011 15:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
CLUBUL CANARILOR CU CANTEC DE PRIRIVIGHETOARE TENORUL ROMANESC

Acest proiect a fost inceput in timpul EXPOZITIEI BUCURESTI 2010 cand am putut avea discutii cu D-NUL CRISTIAN MACIUCA si D-NUL MARIUS NISTOR si am fost asigurat ca voi primi tot sprijinul AOR in realizarea acestui proiect pentru consolidarea AOR si transformarea ei in FEDERATIE (FOR) .Mai mult D-NUL MARIUS mi-a trimis toata documentatia necesara constituirii acestui proiect si pentru aceasta mii de multumiri .

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 30 Ian 2011 16:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Noi 2010 22:58
Mesaje: 107
Localitate: Bucuresti
In urma purtarii acestor discutii am avut o intalnire cu cativa colegi care au aratat deschidere si am conturat cateva detalii in ceea ce priveste standardul rasei de canari TENORUL ROMANESC si al repertoriului sau el trebuind sa fie bazat cu strictete pe CANTECUL DE PRIVIGHETOARE ca standard de cantec si se va lasa la latitudinea fiecarui crescator adaugarea de parti ale diferitelor pasari de cantec .(aceasta se va incadra la impresie artistica) . (VOI REVENII CU DETALII )

VA INVIT LA COMENTARII

_________________
Imagine
Bucuresti
0765 880 640


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 31 Ian 2011 02:12 
Neconectat

Membru din: 17 Ian 2011 01:58
Mesaje: 10
Domnule Baroianu sa inteleg ca ati facut si un club? vrem sa vedem o copie dupa statut ,am verificat denumirea acestui club si nu este inregistrat nicaieri.Ce legatura are cu TENORUL sa intelegem ca face vocalize? parca nu suna bine nu vad legatura ce sa mai vorbim de CANARUL CARE CANTA PRIRIVIGHETOARE( corect nu ar fi privighetoare?) nu fiti suparat se mai intampla.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 31 Ian 2011 12:05 
Neconectat

Membru din: 17 Noi 2010 12:50
Mesaje: 58
Localitate: bucuresti
dl TOMA se pare ca aveti divergente cu dl.st BAROIANU.nu ma intereseaza si cred ca in asentimentul meu sunt si alti membri AOR.exista mp.pt rezolvarea acestora .sugestia mea ar fi sa veniti cu ceva constructiv in cadrul AOR.(vezi ex:catalin,cristian,florica,chiar si dl cu care intrati mereu in contradictii).pe acest om il cunosc de peste 20 de ani si pot sa scriu aceste randuri fara retinere:tot ce detine in momentul respectiv ,e rodul muncii duse an de an.experienta lui insumeaza peste treizeci de ani in ale ornitologiei.faptul ca nu se cunoaste nimic despre dvs.spune multe.ati transformat anumite topicuri in contradictii cu dl baroianu,insa va aflati in cadrul organizat al unei asociatii .aveti in vedere acest aspect si dati dovada de intelepciune; AOR -ului poate ii sunteti util,dar nu asa.e o parere strict personala.referitor la intentia dl.baroianu:da si nu."tenor",nu merge.e o denumire ce nu poate fi atribuita unei pasari!! insa ma opresc aici si salut toate initiiativele membriilor AOR;asta inseamna ca pasiunea+intelegerea de care dam dovada, poate fi benefica pe viitor.

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 31 Ian 2011 12:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010 16:32
Mesaje: 108
Localitate: BUCURESTI
BRAVO Fane tot inainte ;) ma bucur sa vad ca va miscati in directia buna, e pacat la cat de multi sunteti sa nu o faceti intr-o forma organizata .
Astept sa ne dai de veste ca ati luat forma juridica BAFTA :!: :!: :!:

_________________
Radu Cristian-Romeo +40723509599
Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 31 Ian 2011 19:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2010 17:39
Mesaje: 68
Localitate: Bucuresti
Eu cred ca daca s-ar numi simplu "CLUBUL CANARILOR CU CANTEC DE PRIVIGHETOARE" ar fi suficient si destul de sugestiv!

_________________
http://www.canaridecantec.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 01 Feb 2011 01:28 
Neconectat

Membru din: 17 Ian 2011 01:58
Mesaje: 10
Domnule Razvan Tuna nici bine nu ati intrat in AOR si brusc ati devenit avocat,d-voastra ati vrut Domnule sa deschidem dosarul: aveti o mini-mini crescatorie doar de suprafata ,va ocupati mai mult cu bisnitareala ,va laudati cu cantecul ? Ati dat cateva tepe cu ceva timp in urma cu ceva salbaticiuni nu vreau sa intru in detalii ,nu prea primiti crescatori in vizita ca nu prea are ce vede in schimb doriti sa faceti vizite peste tot,asta este o mica descriere ,pt voi sant un paparatii din umbra, vreti sa se scrie numai de bine de voi, inteleg ca adevarul deranjeaza,veniti cu argumente ca mint cu ceva sau aberez,cum ai aparut pe acest forum ai si scris:
VAND CANARI gandeste de 2 ori ce vrei sa scrii ,numai caracteriza nu esti in masura esti foarte bun prieten cu el stie tot Bucurestiul.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 01 Feb 2011 10:55 
Neconectat

Membru din: 17 Noi 2010 12:50
Mesaje: 58
Localitate: bucuresti
"toma" jigneste in continuare cu dezinvoltura si fara suport.iq-ul tau este se pare in stanga aproape de limita.daca m-as cobora la nivelul tau ar insemna sa ma simt frustrat de ceva anume.tot ce pot sa iti raspund e ca nu te bazezi pe realitate si e de inteles frustrarea ta.cercul oameniilor care nu m-au vizitat este unul f mic ,asa ca esti pe aproape...nu sunt avocatul nimanui,insa ti-ai dat arama pe fata daca mai era nevoie.

din acest motiv te anunt public ca poti sa continui cu jigniri la adresa cui vrei tu.cine vrea te ignora.cine nu, mai devreme sau mai tarziu te va cunoaste si atunci va veni momentul adevarului.



acum ma adresez persoanelor in masura si va intreb de ce tolerati asemenea comportament unui individ care se autointituleaza ceea ce nu este si aduce jigniri ? un drept la replica este ceva ,iar ce face acest toma este altceva;ramane la aprecierea dvs.domniilor cum veti proceda ,legal ar fi sa il barati si sa il desconspirati pt ca face parte din asociatia pe care o conduceti.personal ma opresc .altele sunt mai importante decat sa raspund provocariilor nefondate,jigniriilor de tot felul din partea unui prenume inventat .

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 01 Feb 2011 12:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010 21:05
Mesaje: 680
Localitate: BUCURESTI
Baieti vad ca-ti antrecut masura ,va rog foarte mult sa terminati cu jignirile sa reveniti la discuti despre canari ,d-le Toma te rog foarte mult nu mai aprinde spiritele pe acest forum ,daca am sti cine esti fi sigur ca si tu ai fi luat an vizor ,anca odata te avertizez daca mai cauti sa denigrezi un crescator am sa propun sa fi banat pe acest forum.

Vice presedinte AOR

_________________
ImagineImagine

http://floricaneacsu.sunphoto.ro/Canari_mei_07-09 poze PUI AOR
http://www.clubulromandefringillidae.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 01 Feb 2011 13:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Aug 2009 00:38
Mesaje: 314
Localitate: iasi
Utilizatorii sunt rugati sa dezbata idei si nu persoane; pe forumul AOR NU se permite critica unei persoane, ci a faptelor/actiunilor savarsite, cu conditia sa existe dovezi incontestabile in acest sens.
............mda este doar o parte din regulamentul aor.dar nea toma cred ca ar fi mai cinstit si corect sa-ti rezolvi problemele prin pm.si apoi sa apari pe forum cu discutii de genul...si apropo nu este cazul d-le baroianu sa scrieti cu majuscule .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România