Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 18 Apr 2024 05:41

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 390 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 23 Aug 2009 23:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 20:45
Mesaje: 397
Localitate: CRAIOVA
Sper ca nu se supara nimeni daca deschid topicul D-lui Danut Niculcea. Pe forumul vechi se discuta multe subiecte interesante, haideti sa le continuam aici.

_________________
Imagine Imagine Imagine
MEMBRU FONDATOR AL A.O.R.
ARBITRU DE CANARI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 24 Aug 2009 09:16 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
clau13 scrie:
Sper ca nu se supara nimeni daca deschid topicul D-lui Danut Niculcea. Pe forumul vechi se discuta multe subiecte interesante, haideti sa le continuam aici.

Dimpotriva, chiar ne-am bucura daca domnul vicepresedinte ar veni sa ne impartaseasca din experienta lui pe forumul AOR asa cum a facut-o si pana acum . Doar a fost motorul acestui proiect.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 24 Aug 2009 22:50 
Neconectat

Membru din: 23 Aug 2009 23:20
Mesaje: 54
Localitate: Vulcan, HD
Docky scrie:
Dimpotriva, chiar ne-am bucura daca domnul vicepresedinte ar veni sa ne impartaseasca din experienta lui pe forumul AOR asa cum a facut-o si pana acum . Doar a fost motorul acestui proiect.

Sa spunem ca axul principal am fost eu pentru ca de la mine a plecat dorinta de a fi un forum pe asociatie. Acum ce va rog eu pe voi moderatorii este sa puneti ``povesti de la gurea sobei`` scrisa de domnul Danut aici pe topic. Este dorinta dumnealui si eu va rog p voi datorita faptului ca nu sunt momentan acasa sa pot accesa internetul mai mult timp. Imi place ca se animeaza forumul. Pe forumul lui Cristi eu am adus oameni trimitand mesaj privat la toti cei care au scris pe forumul animale sa intre si pe forumul lui. Acelasi lucru puteti sa il faceti voi moderatorii. Ca sa se animeze forumul trebuie un pic de publicitate. Vreau sa va spun ca puii mei, daca va aduceti aminte am 5 pui, sunt cam neastamparati, le-au dat penele si din cate imi zice mama la telefon unul iese din cuib, e cam neastamparat. Nu stiu daca e bine sa iasa acum din cuib, un sfat??? Mama imi zice ca il baga la loc cand le da mancare. Va doresc numai bine!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 24 Aug 2009 23:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
ai dreptate cu reclama acolo am facut eu am dat ceva msg private recunosc nu multe doar cateva si o sa mai continui sa dau

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 25 Aug 2009 00:19 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Am mutat mesajele domnului Niculcea. ;)
Cat despre puiuti stai linistit ca asa cum coboara vor si sari inapoi in cuib. Mai ales cand ii rupe foamea. Nici parintii nu raman imuni la piuiturile puiului si il vor hrani chiar daca este pe jos.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 25 Aug 2009 12:00 
Neconectat

Membru din: 23 Aug 2009 23:20
Mesaje: 54
Localitate: Vulcan, HD
poi sunt cam mici sa coboare, au doar 2 saptamani....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 25 Aug 2009 12:02 
Neconectat

Membru din: 23 Aug 2009 23:20
Mesaje: 54
Localitate: Vulcan, HD
cat despre povestile de la gura sobei....multumim


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 25 Aug 2009 21:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 20:45
Mesaje: 397
Localitate: CRAIOVA
Multumesc pt mesajele mutate.
Poate vor ajuta pe cineva.,daca nu, stergeti-le.
In ceea ce ma priveste raman consecvent la ideea discutata initial-forumul este al AOR si trebuie sa implicam (fiecare sa aiba un topic creat de el cu pasarile pe care le creste ) pe fiecare.Dar.. asta e.
Am scris aceste randuri ,pt ca trebuia sa raspund.
De fapt ,am o intrebare Dle. Presedinte; pot ,in cadrul AOR ,sa deschid o filiala la Craiova?
Cand ,va permite timpul, poate cu ajutorul Dlui.Avocat,puteti sa-mi dati amanunte ,si ce trebuie sa fac
.Stiu ,ca in primul rand, trebuie ca solicitanti ,sa se inscrie in AOR..Mai departe am inteles ca ar fi hotararea Consiliului AOR... Multumesc anticipat.Nu ma grabesc, astept.

_________________
Imagine Imagine Imagine
MEMBRU FONDATOR AL A.O.R.
ARBITRU DE CANARI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 25 Aug 2009 22:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Foarte interesanta ideea este si visul meu ,ai tot sprijinul meu,de ce nu chiar un club al canarilor de forma si pozitie,care ulterior sa fie afiliat la AOR.de asemenea se pot infinta alte cluburi in tara de exemplu indigene,exotice ,canari culoare,papagali,ect .care ulterior sa fie afiliate la AOR (sau se pot infinta filiale AOR in alte orase ale tari).

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 25 Aug 2009 22:12 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Cu siguranta vor ajuta. Iar in ceea ce priveste subiectele, eu chiar invit pe fiecare membru sa aiba initiativa si sa se implice voluntar cat mai activ in activitatea asociatiei, respectiv al forumului. Nu exista nici un fel de restrictii. :D
Bineinteles ca se pot deschide filiale, iar acest lucru presupune pe langa ceea ce deja ati spus reluarea pasilor pe care i-am parcurs: rezervarea denumirii, gasirea membrilor fondatori, stabilirea sediului, patrimoniul initial, statut, act constitutiv, inscrierea in registrul asociatiilor si fundatiilor de la Trbunalul Craiova, cont bancar, CUI etc.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 390 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România