Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Mar 2024 08:01

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 02 Iul 2010 13:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
ESTI inscris pe forum de citeva zile ai 3 mesaje si deja ai creat polemici ,si discutii inutile care sint contrar intereselor AOR.
Cred ca mai intii intrin-d in comunitatea nostra ar trebui sa te prezintii sa stim si noi cu cine avem onoare si in aceasta cartele ar trebui sa scri despre hibrizii si subiecte referitoare la alimentatia ,cresterea si reproducerea lor.
DACA ai ceva de reclamat reclama la garda de mediu,ei se ocupa de cei cu braconajul.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 02 Iul 2010 13:53 
Neconectat

Membru din: 13 Apr 2010 21:00
Mesaje: 61
Eu am deschis subiectul in 9 mai , care s-a terminat in cateva zile iar dupa o luna de zile vin cativa si incep sa se contrazia unul pe celalalt vazand ca este o discutie inutila nu mam bagat intre ei , i pot eu opri de a nu scrie pe forum ... ? referitor la prezentare mea mam prezentat de vreo 2 luni !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 02 Iul 2010 15:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Cine sa referit la tine? Era vb de celalalt individ :) ucg .DACA SA TERMINAT O SA-L INCHID.

CU STIMA.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 02 Iul 2010 22:31 
Neconectat

Membru din: 30 Iun 2010 23:33
Mesaje: 5
de regula cine se simte cu musca pe caciula se agita. nu insinuez ca deaia te agiti si imi dai replici taioase pt ca te simti cu musca pe caciula...dar daca se vrea cu adevarat ca acest fenomen ( cu pasarile prinse de afara) sa dispara atunci ar trebui luate masuri si din partea asociatiei. dar aceste masuri nu se iau pt ca sunt membrii care au astefel de pasari .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 02 Iul 2010 22:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2009 23:48
Mesaje: 395
Localitate: Ploiesti
Deocamdata asociatia a facut destule ,cu eforturi din partea unora.

multe sunt interzise in aceasta tara si tot se intimpla,dar daca vrei sa iei initiativa noi iti suntem alaturi!!

Cu ce vrei sa incepi concret??

_________________
Imagine

Tel 0766300909
http://marianploiesti.sunphoto.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 03 Iul 2010 11:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Da ma simt cu musca pe cacila si am numai ,,pasari prinse de afara " :D cu mii de euro ,mai mult de 50% din pasarile mele sint mutatii de culoare si purtatorii de mutatii daca stii ce inseamna acestii termeni deci imposibil de prinsi din natura :-dar posibil de prinsii cu sute de euro din crescatorii,mai detin fringilide exotice :scatii cap negru ,florintii cap negru,scatii de venezuela,mugurarii mexicanii si scatii de mozambic care nu traiesc in natura in europa deci imposibil sa fie prinsi.

ancestrali detin doar 8 pasarii,inelate 5 cu inel foi cumparate de la expo reggio ,si trei scoase din aceste 5 anul trecut la mine in crescatorie.

daca vrei sa te documentezii mai bine poti intreba urmatori crescatorii:-RADU PETRACHE (AM cumparat sticletii de la el valoare totala 1950 euro pasari mutate aduse de el din OLANDA.
CLAUDIU BOSIHC scatii ancestrali o pereche si un mascul(din care am scos un puii femela ancestrala )
mai sint altii sticletii care sint cumparatii de domnul presedinte tot din olanda 4 la numar unul il detine el si ceilatii 3 eu. :D .


cred ca e de-a ajuns si ti-am dat prea multe explicatiisi atentie ,desi meriti doar sa te ignor.
ti-am atras atentia mai sus pentr-u ca sint unul din moderatorii forumului si unul din creatoriI AOR.

deasemenea cind intri intro comunitate este bine sa te prezintii cum te numesti mai UCG, iar daca ai complexe de insuccesele tale ornitologice bucurate de ale mele si de ce am realizat eu ;) .

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 03 Iul 2010 13:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Noi 2009 10:33
Mesaje: 562
Localitate: Craiova
Chiar te rog sa te uiti domnule ucg pe forum la crescatoriile celor ce cresc indigene sa vedeti cu cita pasiune vorbesc despre pasarile lor ce fericiti sunt cind scot cite un puiut.personal nu cred ca sunt prinse din natura ,sunt cumparate din crescatorii cu mari sacrificii.eu nu contest ca sunt crescatori care au pasari prinse din natura [dealfel toti am inceput cu astfel de pasari].Si eu sunt de acord ca astfel de persoane nu au ce cauta intre noi,sa faca parte din familia noastra numita AOR.Cristi ,Marius ,nea Danut au creat AOR-eul si pina in prezent este singura asociatie din Rominia in domeniul ornitologic.Si acum impreuna cu Clubul Romin de Canari de Cintec Roller perfecteaza actele pentru a crea FEDERATIA ORNITOLOGICE ROMINE crezi ca este un lucru usor ? Nu este foarte greu.Nu crezi ca cerem prea mult acestei asociati care este la inceput de drum?

_________________
Imagine Imagine
http://nelutzucraiova.sunphoto.ro/ http://canaridecantec.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 03 Iul 2010 17:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Aug 2009 00:38
Mesaje: 314
Localitate: iasi
ucg scrie:
de regula cine se simte cu musca pe caciula se agita. nu insinuez ca deaia te agiti si imi dai replici taioase pt ca te simti cu musca pe caciula...dar daca se vrea cu adevarat ca acest fenomen ( cu pasarile prinse de afara) sa dispara atunci ar trebui luate masuri si din partea asociatiei. dar aceste masuri nu se iau pt ca sunt membrii care au astefel de pasari .

singurul care se agita cred ca esti dumneata.legile nu le facem noi.cei din aor incearca sa aduca pe drumul cel bun (adica legalitate),pe cei care doresc sa intre in aceasta lume minunata ,a fringilidelor.daca tot doresti sa faci ceva de ce nu te angajezi la wwf?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hibrizi
MesajScris: 06 Iul 2010 12:08 
Neconectat

Membru din: 30 Iun 2010 23:33
Mesaje: 5
promit ca acesta este ultimul post al meu pe acest forum.am observat ca am deranjat daca am zis adevarul si atunci prefer sa nu mai deranjez.laudati-va in continuare ce corecti sunteti si cum sunte-ti impotriva prinderii pasarilor ,dar de fapt altfel sta treaba. zicea cineva mai sus ca asociatia face eforturi pt a stopa acest fenomen. care sunt acele eforturi daca asociatia are membrii care se ocupa cu astfel de lucruri slabe? prima masura care trebuia luata (daca intradevar lupta impotriva acestui fenomen) era excluderea membrilor care sunt prinsi ca au pasari prinse de afara. cu asta va salut si va promit ca nu o sa mai scriu niciodata aici.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România