Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Mar 2024 11:48

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Oua sparte
MesajScris: 01 Noi 2012 14:03 
Neconectat

Membru din: 22 Apr 2012 12:17
Mesaje: 3
Buna ziua!Am si eu o pereche de canari(superbi din punctul meu de vedere :D),pereche formata abea de la 1 octombrie.Se inteleg foarte bine,canarul meu avand o personalitate mai linistita,asa ca nu o streseaza mai deloc pe canarita.S-au imprecheat dupa vreo saptamana si a inceput sa isi pregateasca cuibul si atunci mi-am dat seama ca urmeaza sa faca oua.Am asteptat si a facut 2 oua in 2 zile,le-am luat si am mai asteptat sa mai apara si altele,dar nimic asa ca le-am pus inapoi in cuibul femelei.Surpriza mea cea mai mare a fost ca a stat sa le cloceasca si apoi le-a spart si mancat...Ieri a facut altul,dar pana sa ajung la el aceiasi soarta a avut...am mai gasit o bucata de coaja din el.Azi mi-a facut 2 oua unul dupa altul,iar pe unul deja l-a spart si pe unul l-am salvat si inlocuit cu unul fals pe care a incercat sa il sparga iara...Eu i-am pus si vitamine,calciul,ou fiert de gaina pisat marut impreuna cu coaja de la ou....Pur si simplu nu stiu ce sa fac acuma cu celalalt ou...mi-e teama ca daca il pun inapoi in cuib o sa il sparga iara...Va rog frumos sa imi dati un sfat!Va multumesc si o zi buna in continuare!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România