Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Apr 2024 17:13

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: PREZENTAREA NOILOR UTILIZATORI
MesajScris: 26 Aug 2009 09:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
salut. Ma numesc cioranu ionut-iulian si am 29 de ani de cand ma stiu am avut o atractie fata de animale pasari natura. Sunt din medgidia jud. constanta. Primele mele vietuitoare au fost niste pesti de acvariu guppy erau foarte mici erau pui eram incepator nu aveam idei prea multe atunci nu existau carti emisiuni net petshopuri mam descurcat cu ei cum ma dus capu in cativa ani am avansat incepand sa le recoltez eu hrana vie apoi mi-am cumparat perusi care tot asa nu aveam de unde sa citesc ceva despre ei cuibar le-am facut yo aveam pe atunci traforaj mancarea o luam de la un unchi care lucra la un siloz porma am renuntat la ei am reapuct de acvarii care iar lam desfiintat mam ocupat de hamsteri iar iam dat si iar am luato cu acvariile cu fel si fel de pesti uni am reusit sai inmultesc fiind chiar si rapitori pana am renuntat de tot ceva ani nu am mai avut in casa nici o vietuitoare. anu asta am inceput cresterea zebrelor australiene si vreau sa ma axtind sper sa iau de la unchiul lui CRISTIAN75 o pereche de canari si dupa asta o pereche de sticleti si porma ceo mai vrea Dumnezeu. Cam atata despre mine numai bine

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii libere
MesajScris: 19 Noi 2009 15:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
nea danut nu cred ca ar trebuii sa se faca diferenta care e cu o treapta sau cu 10 mai sus cred ca ar trebuii sa fim toti egali numai ca unii cunosc mai mult in aceasta treaba sau au de unde sa se documenteze mai mult decat ceilalti. si in legatura cu "mortaciunile" alea de 5-10 euro daca e un sticlete alb la banii astia vreau yo imi poate da si mie sau sa ma ajute sa cumpere din italia cei care sunt la expo un sticlete alb sa nu depaseasca 1 milion?

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii libere
MesajScris: 19 Noi 2009 18:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
sincer docky nu stiu cine face preturile astea dar sunt exagerate pai 6 mil jumate cel mai ieftin sticlete ce fac dau dacia si iau un sticlete nu? si asta doar pentu ca e alb mai bine ma lipsesc sincer ma chinuiesc pana scot eu sticleti albi

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Canarii sunt pasiunea mea
MesajScris: 15 Dec 2009 23:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
app ce a zis marian mai sus sunt multi care fac trafic de pasari si nu ii intereseaza de pasari de starea lor etc daca poate sa dea prosteala unei persoane ii da fara remuscari ei se gandesc doar la bani si acum ar fi bine baiatu care a luat canarul orb sa mearga la ala sa isi recupereze banii si sai rupa si capu lu ala sa nu mai faca dastea

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii libere
MesajScris: 30 Dec 2009 22:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
:lol: aici ma confunzi sincer , deci la concluzia asta ati ajuns voi ca eu as fi pionul lui danut? :lol: si acum sa iti zic concluzi la tot balamucu asta dupa cum a zis si prietenul italian a lui danut , acea pozitie a canarului crest e un defect genetic si din cauza lipsei de calciu are pozitia aia cred ca am inteles bine

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii libere
MesajScris: 23 Feb 2010 01:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
Deci vad ca sunt fel si fel de plangeri , nu ar fi mai bine sa facem o intelegere intre noi ca tot suntem colegi de asociatie , daca tot lumea vinde o gramada de chestii ar ruga sa fie cat posibil chestii decalitate sau o pasare sa nu fie cea mai buna dar sa fie una pe la jumatate nici ce mai buna dar nici din acelea proastae , nu stiu daca ma fac inteles sa dam ca exemplu marian ( sper sa nu te superi ca te dau exemplu) are 4 pasari 2 bune 2 proaste el sa le vanda aici la noi pe forum pe cele bune iar pe cele proaste pe alt forum sau la altii care nui intereseaza calitatea pasarii si il intereseaza sai topaie lui acolo in colivie , deci ca tot sunt atatea anunturi la vanzari haideti mai copii sa incercam macar sa vindem cat de cat putin de calitate ca asta incercam noi pe forum aici sa ne incadram cat de cat in standarde , hai sa nu ne gandim doar sa facem bani am ceva bun de dat uitati mai dragi colegi nu va vand caterinci va dau dastea daca vreti binenteles sunt mai de calitate, deci sper sa ne intelegem pana aici pun punct.

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 04 Mai 2010 00:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
mai fratilor deci ma-ti rupt cu filozofia normal ca le cresc atata timp cat le am in casa pana la urma imi dati niste nume sau lungim vorba asa aiurea in tranvai de dragul de a vorbi?

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 04 Mai 2010 12:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
mai nea florica nu imi arde de caterinca dar te rog eu nu ma lua la misto serios nus copil prost cum poti sa spui ca excitantele sunt vitamine? Hai s-o luam altfel de ex: dai unei femei mancare buna vitamine da? dar daca ea nu are ovulatie ce faci?

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 04 Mai 2010 18:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
Docky scrie:
yorasta scrie:
Off Topic - am pus o intrebare mai bine nu o puneam mi sa raspuns numai sfu-uri nimic din ce am intrebat voi ori va ascundeti dupa degete ori nu stiti dar mai repede cred ca nu stiti si hai sa ne vedem de vanzari ca asta stim cel mai bine ;) eu cand nu stiu ceva nu aberez ca sa derutez lumea


Yorasta nu exista o reteta universala pe care sa o urmezi. Fiecare este propriul arbitru, discerne si ia din sfaturile celorlalti ceea ce i se potriveste stilului propriu.

In alta ordine de idei sti ca nu-mi place sa faci referinte personale. Te rog tine-le pentru tine...


marius am vrut doar niste nume atat ma interesa exact cum inceti la scoala 1+1=2 siplu ca bunaziua mai simplu de atat nu stiu sa explic

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 04 Mai 2010 22:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
methos scrie:
este exact cum am zis...e vorba de mentalitatea de incepator si lipsa de informare

daca sunt incepator nu inseamna ca sunt si prost sau nu am dreptul la informatie daia vam si intrebat pe voi sa vad parerile voastre
methos scrie:
nu stiu care este experienta ta cu pasari, dar din cate imi dau seama nu e mare si iti spun de ce: mentalitatea ta e tipica de incepator - ceri nume de produse pe care le folosesc crescatori recunoscuti si zici "le folosesc dupa prospect...doar si ala tot asa le foloseste". Asa ai facut sau nu? Corecteaza-ma daca gresesc, dar eu iti dau citate din tine care imi sustin ideea.

ca tot intrebati ce pasari cresc daca erati putin atenti la detalii vedeati ce embleme am alea cu suporter ;) nu cred ca era greu de ghicit dar asta e
methos scrie:
Iti zic eu ce te-a stimulat pe tine la postul lui nea Florica...cuvantul "excitante". Ai crezut ca e vorba despre ceva magic care odata administrat la pasari incep sa se acupleze ca nebunele...

nu ma stimulat pe mine nea florica ca asta am intrebat eu era ce vroiam sa aflu de la voi si nu am crezut ca e ceva MAGIC nus copil sa cred in magicieni si magii dat vad ca tot nu intelegeti daca vreti va pot desena sa sti ca chiar ma pricep la asa ceva si o sa am rabdare cu voi si ma mai repet o data 1+1=2 acum trage o linie si vezi ce rezulta.
Cu asta am terminat discutia cu voi asa incepator si nestiuitor chiar nu am ce invata de la voi am mazgalit 5 pagini degeaba ca sa nu am un raspuns deci am invatat ceva de la voi " vorba multa fara rezultate sau fara raspunsuri "
sunt cu adevarat cateva persoane pe forumu asta care cu adevarat chiar am ceva de invatat de la ei cum ar fi nistor , cristian , ionut , kratos etc oameni care nu au nimic de ascuns si te ajuta
si hai sa lasam filozofia si sa vorbim despre sticleti nu despre prosti

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România