Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Mar 2024 10:53

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Reflectiiiii
MesajScris: 09 Dec 2013 12:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Aceasta editie a expozitiei nationale A.O.R a fost cea mai interesanta ,desi eu am deranjat cel mai mult vineri seara (prietenii adevaratii stiu de ce) o adevarata sarbatoare simbata seara unde dupa orele 20:00 pasarile au fost doar o scuza pentru a intari VALORILE UMANE.Va multumesc din suflet tuturor si imi cer scuze pentru deramjul creeat .Va iubim Dom.PRESEDINTE si nu acceptam sa mergem mai departe fara dumneavoastra.ROMANIA are nevoie de asemenea valoare pentru a fii bine reprezentata in structurile ornitologice internationale.Acum miau dat lacrimile si trebuie sa iau o pauza de ........
Am dovedit inca o data ca valorile umame sint mai presus decit trofee,cupe,medali,dipome sau bani .......

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reflectiiiii
MesajScris: 10 Dec 2013 00:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mai 2010 11:08
Mesaje: 238
Localitate: Bucuresti(if)
Hi-Hi-Hi....uite cum lacrimeaza ditamai malacu'!!! adevaru' e ca tot la sticletii nostrii e mai frumos ,nu?! Cu presedintele ai dreptate, chiar daca m-am certat cu el aici din plin , eu consider ca e cel mai potrivit sa ma reprezinte: are stofa! Poate , unii se vor supara pe mine, ca ma dau cum bate vantu' ,dar, daca ar fi unul mai bun asa spune-o primul! Oricum , pe toti ii iubesc la fel..., tot timpul vor fi,, bisericute'', e firesc, si cred ca prieteniile se fac intre cei cu specii diferite, concurenta naste intotdeauna ,,comentarii''!
Daca tot suntem la <<REFLECTII>> eu pot sa spun ca mi-a fost frica sa pierd, si ....m-am surprins: m-am relexat(cand am vazut pasarea concurenta), m-am bucurat chiar ca a castigat CATALIN JOSAN .A fost exact cum anticipat : pasari bune si in conditie mai buna decat ale mele! Asta e, munca sau delasarea! Arbitrul, jos palaria, anii trecuti , chiar daca era aproape prieten cu Catalin, mi-a dat mie , acum, fara ezitare , a castigat la fel ,cel mai bun! Unii colegi au incercat sa,, incinga atmosfera'', asta condimenteaza si mai mult evenimentul!
Eu, cred ca ar trebui mai multe expozitii! Avem nevoie sa socializam! Este si acest lucru un castig pt fiecare! Psihic cel putin dupa munca asta. Si mai cred ca ANTIPA ar fi cea mai potrivita locatie, au acelasi specific, pe ruta aia trec toate masinile din Bucuresti .Un benner pus cu 2-3 luni inainte ar face o reclama imensa acolo...si putem vorbi si de o taxa( dar eu cred ca nu e cazul sa punem carul inaintea boilor si la fel si cu marirea taxei-stiu, SORIN vrea sustinere pt A.O.R.,dar el e obisnuit cu alte evenimente si alte conturi , ma indoiesc ca daca se cere taxa vor mai intra multi vizitatori pe usa aia..,si cu ocazia asta ii multumesc pt toata implicarea sa pt asociatie in anii astia, chiar il rog sa ramana alaturi in continuare...).
Eu, ii multumesc lui nea'Florica pt ca a ramas acelasi atatia ani si mie unul unul imi spune ca ,,suntem la fel de buni ca aia d'afara'' si imi da sperante! Ii multumesc lu' Marian pt atmosfera, lui Ionut de la Constanta, lui Petrache , lui nea Bonjuc , ca fara el n-ar fie expo de salbaticiuni, colegilor mei (cu perusii), RCR_ul, multumesc cuplului SCRIITORU', familie BUTAROIU pt farmecul lor aparte, si va rog sa spuneti voi aici cui sa mai multumesc....
Va doresc sarbatori fericite, sanatosi sa fiti si sa dea Dumnezeu sa fi dat comanda de prea putine inele ....,
GxG

_________________
http://GxGstandard.sunphoto.ro/Perusi_standard GN55


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reflectiiiii
MesajScris: 10 Dec 2013 22:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2009 22:10
Mesaje: 307
Localitate: Targoviste
Asa este...Important e sa ne intalnim,sa aducem pasari,sa discutam,sa avem chiar si conflicte....si in felul asta avem sansa sa evoluam.E adevarat ca de multe ori poti gresi,poti fi ranit,poti suferi,te poti bucura de un succes mai mic sau mai mare,dar numai asa poti invata....Din greselile tale,din greselile altora ...Dar mai ales ...nu poti invata ceva...si nu te poti dezvolta daca stai deoparte,daca nu te implici...
Nu am fi avut ce avem astazi fara Marius Nistor,fara Cristi Maciuca,fara Radu Petrache...sau nu am fi avut acum....ci peste cine stie cati ani,in cine stie ce formula...
Daca vrem sa mergem inainte trebuie sa fim uniti,sa ne facem timp sa ne spunem parerile,sa ne consultam,sa ne ascultam unii pe ceilalti,sa muncim impreuna si sa luam impreuna hotarari...
Nu in ultimul rand, vrem sa ii felicitam pe toti cei care au obtinut premii si pe cei care,in continuare,se implica fizic si psihic in activitatea acestei Asociatii!
Sa ne vedem cu bine!!!

_________________
Imagine
http://costinbutaroiu.sunphoto.ro
0740151240


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Reflectiiiii
MesajScris: 13 Dec 2013 11:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2012 22:36
Mesaje: 103
Localitate: Constanta
Din partea mea aveti , cu totii , un LIKE cu majuscule ... Nu am posibilitatea de a-l face mare cat aceasta pagina , dar considerati-l asa ...

_________________
http://anefi.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România