Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Mar 2024 13:09

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: despre Expo 2016
MesajScris: 08 Ian 2016 14:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Sep 2009 17:11
Mesaje: 849
Localitate: Deva, HD
va salut pe toti! La multi ani si multe impliniri in noul an!
Cum e vremea de planuri noi anul acesta am hotarat sa ma bucur de acest hobby mai mult decat in anul care a trecut, cand am avut o perioada in care era mai mult o corvoada decat un mod placut de a petrece timpul. Anul asta vreau sa fiu relaxat si sa ma bucur de pasari si de expozitii mai mult decat in anii ce au trecut.
Astfel, voi lasa partea de organizare a expozitiei de perusi in mainile colegilor crescatori iar eu voi fi un simplu expozant, care vine linistit cu pasarile si are timp de povestit si socializat cu alti crescatori.
Expozitia de canari de anul acesta se va desfasura cel mai probabil tot la Brasov si cel mai probabil in 28-29-30Octombrie. Anul trecut au fost mai multi crescatori de perusi care au avut probleme cu aceasta data dar avand in vedere ca cei care cresc canari sunt majoritari am hotarat oportun sa organizam si expo de perusi tot atunci dar acest lucru nu este si nu a fost niciodata obligatoriu. EXPOZITIA DE PERUSI POATE FI ORGANIZATA LA ALTA DATA.
Prin urmare, va rog dragi colegi crescatori de perusi sa hotarati cand si unde va fi expozitia, sau expozitiile, de perusi de anul acesta si eu ma voi conforma indiferent de data si locatie.
De asemenea vorbiti si asigurati un arbitru la eveniment.
AOR ne sprijina in organizarea expozitiei in masura posibilitatilor si in cazul in care expo de perusi se va organiza la o alta data decat cea de canari, va fi tot sub egida AOR si la rang de expozitie nationala, doar ca nu va mai fi mixta, va fi doar de perusi.
Detaliile in ceea ce priveste sprijinul acordat de AOR vor trebui perfectate intre comitetul de organizare al expo de perusi si conducerea AOR. Subliniez din nou, in cazul in care expozitia de perusi se va organiza la alta data decat expozitia de canari. Aici tineti minte ca trebuie platita sala, bilete pt arbitru, transport suporti metalici pt colivii la noua locatie si inapoi, etc.
As vrea sa va dau si cateva ponturi pentru o buna organizare, pe care le-am invatat de-a lungul timpului: - E nevoie de un comitet de organizare care sa tina legatura cu AOR, iar acest comitet trebuie alcatuit cat mai repede
- E nevoie de sala care ar trebui rezervata din timp, mai ales daca se doreste organizarea in locatii specifice (muzeu, gradina zoo)
- Arbitrul trebuie "rezervat" pana la sfarsitul lui Februarie pentru ca dupa aceea arbitrii de calitate sunt cam ocupati si exista riscul sa ramanem fara sau sa luam pe cineva mai slab.
- Biletele de avion sunt mai ieftine cu cat sunt mai repede cumparate.
In incheiere tin sa mentionez ca sunt de acord cu orice taxa suplimentara pe care comitetul de organizare o stabileste pentru buna desfasurare a expozitiei.
Succes si sa ne vedem cu bine la Expo 2016!!!

_________________
Daca poti sa visezi un lucru, poti sa il si faci!
If you never show, you will never know.
tel: 0766.336.890
http://www.perusi-standard.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România