Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Apr 2024 03:16

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 15:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Noi 2009 10:33
Mesaje: 562
Localitate: Craiova
.Daca tot nu suntem apreciati de voi,daca nu participam activ la discutii si nu avem interventii multe si la obiect.

Daca tot scrim uni de dragul scrisului ,fara sa aducem informatii utile.

Daca suntem inutili de ce nu ne dati afara?

Vine intrebarea retorica "CE CAUTAM NOI PE ACEST FORUM"

Nu am nevoie de afirmare si de aprecierea nimanui.

P.S A fost o remarca si atat nu am atacat nici-un membru al comisie,ai respect pe toti in egala masura.

_________________
Imagine Imagine
http://nelutzucraiova.sunphoto.ro/ http://canaridecantec.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 17:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Noi 2009 19:06
Mesaje: 230
Localitate: Brasov
yorasta scrie:
are dreptate nelutzu , daca tot faceti cum vreti voi 4 ce siguranta au ceilalti ca la expo ca vor fi arbitrate pasarile corect? pentru ce platim cotizatia anuala ca sa fim marginalizati ca sa fie anumite persoane recunoscute ca "mari crescatori" si restu doar cotizatori , cum ai zis docky sau cum ai dat de inteles ca restu suntem inutili sau suntem in plus cumva? nu am ajutat toti fiecare cum am putut aceasta asociatie? in ultimul timp te-ai schimbat radical si nu e bine o sa ramaneti 4 in aceasta asociatie si daca nu va convine ma puteti da afara nui problema sa hotarasca ceilalti ca u din cate vad nu mai hotarasti de mult si cu asta cred ca am incheiat peace.

stai linistit yorasta ca nu vor mai ramane numai 4.se vor crea rapid niste membri din aia imaginari(gen onicuta)si totul v-a fi ok.

_________________
http://andreiscriitoru.sunphoto.ro/
http://rouge-et-mosaique.skyrock.com/
andreiscriitoru@yahoo.com
Tel: 0745288302


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 17:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2009 23:20
Mesaje: 514
Localitate: CONSTANTA/NAVODARI
scuze nu vreau sa atac pe nimeni..pentru mine toti sunteti colegi....dar cum apare ceva bun trebuie sa comentam ..sa ne certam ,sa criticam ,<tipic romanesc?>de ce nu se poate sa incercam sa facem treaba buna ,de ce nu a propus nimeni un astfel de concurs ,de ce nu faceti si voi un concurs si sa puneti in juriu pe cine vreti voi...oare crede-ti ca va vaopri docky...sau altcineva ...?incercati sa vedem daca se opune cineva ..si daca se va opune cineva aveti dreptate si eu imi voi cere scuze.....dar pana atunci hai sa ne vedem de treaba ..ca de scandal m-am cam saturat ....doar ce se potolise un pic forumul ,era liniste si acum iar citesc tot felul de prosti..pacat ...eu am plecat cu sufletul in acest proiect AOR.si iincerc sa fac ceva atat cat pot si sa invat ceva ...sincer, sa ma cert am invatat si cred ca fac fata...asa ca nu ma opriti sa invat si lucruri bune ...multumesc .<si sincer nu vreau sa supar pe nimeni>? :( sa stiti ca veti fi 5 ;)

_________________
Imagine Imaginehttp://ionutzcta.sunphoto.ro
Membru AOR . RNC ...IM12..
tel:0726 068 248


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 18:48 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
nelutzu craiova scrie:
Poi si daca cineva posteaza un articol care este extraordinar ,dar tu ca juriu n-ul intelegi ca nu cresti rasa respectiva din articol.


nelutzu craiova scrie:
Ai si tu dreptate in felul tau.dar de ce sa scriu ceva ce nu va intelege nimeni?


@Nelutzu nu te supara dar ce ai scris tu e o ofensa directa la adresa juriului, printre care ma aflu si eu. Nu o sa permit LE[nimanui] sa ma catalogheze la modul in care ai facut-o tu. In plus nu tinem pe nimeni cu forta. E alegerea fiecaruia, am mai spus-o.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Sep 2009 01:28
Mesaje: 458
Localitate: Ploiesti
Eu cred ca suntem 60, nu 4 sau 5 si nu vreau sa se creada ca sunt doar 4-5 sau cati se crede ca sunt favorizati. Cred ca se pot lamuri anumite lucruri pentru totdeauna si sa nu mai ramana loc de interpretari. Apreciez pregatirea lui Marius in domeniul pedagogic si ornitologic, dar o expunere "miraculos" de frumoasa nu inseamna neaparat si o acuratete in a pune punctul pe "i" in problema dezbatuta. Acest lucru l-am invatat la lucrarea mea de diploma de licenta, expunerea orala, cand profesorul meu coordonator (un om imens: director peste 20 de ani in Pasteur si singurul cercetator grad 1 din cel mai mare Institut de Medicina Veterinara din Romania - virusolog ca si pregatire) mi-a spus: "Fii sigur pe tine, expune cat mai convingator si vei avea de castigat, pentru ca ei nu stiu tot ce stii tu si vor bifa proba artistica". Cred ca la acest aspect s-a referit Nelutzu, cand a ridicat discutia si cu toata recunoasterea fata de Marius, ceilalti membrii ai comisiei, dar si a tuturor prietenilor(colegilor) de pe acest forum si asociatie, nu putem sa le stim pe toate(fiecare are particica lui in care e foarte bun, pentru ca aia il intereseaza si s-a informat cel mai mult). Eu din ce am inteles este urmatorul lucru: Methos a venit cu propunerea, nea Florica a plusat cu un canar pentru locul 1, s-au alaturat Marian si Marius, ei iau decizia, dupa cum considera dansii de cuviinta, alegand tema cea mai apreciata de catre membrii juriului. Sper sa se rezolve cat mai repede aceasta mica divergenta si nimeni sa nu aiba impresia ca este dezavantajat. Eu consider ca toti suntem egali ca si membrii ai AOR(si asa trebuie sa ramanem). Diferentele care le vad eu sunt: experienta si rezultatele, dar aprecierile vin de la sine in cele mai multe cazuri si nu trebuie subliniate, pentru ca apare falsa impresie de favoritism. Succes tuturor si sper ca la sfarsitul acestui sezon de reproductie sa pot si eu sa deschid un asemenea concurs si sa putem da si altor membrii sa participe activ la acest proiect.
Cu stima,
Cristian Urzica.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 19:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2010 16:19
Mesaje: 109
Localitate: Craiova
Ideea e ca ar trebui sa fim cat mai multi nu doar 4 sau 5. DAR, intotdeauna exista un dar....pana la urma asta e si ideea unui forum . Fiecare are dreptul sa-si spuna parerea (intr-un mod civilizat).
robert.nedelcu scrie:
Yorasta offffff , om fi la off topic dar nu te supara pe mine , ai 300 mesaje , 300 de rahaturi in forumul AOR , m-am saturat sa citesc pe forumul asta zeci de mesaje zilnic si sa nu raman cu nimic.

Mie unul mi-a placut bancul lui Yorasta, nu toti suntem la fel dar in schimb regulile ar trebui sa fie aceleasi pentru toti indiferent ca e un simplu membru sau moderator. Pana acum nu prea s-a intamplat asa......
Sincer am invatat foarte multe lucruri si o recunosc si le multumesc tuturor celor care m-au ajutat DAR daca ne dorim sa ajungem la nivelul celor de afara trebuie sa fim echidistanti si sa cantarim lucrurile cu aceiasi balanta.

nelutzu craiova scrie:
Ai si tu dreptate in felul tau.dar de ce sa scriu ceva ce nu va intelege nimeni?

Docky scrie:
Nelutzu nu te supara dar ce ai scris tu e o ofensa directa la adresa juriului, printre care ma aflu si eu. Nu o sa permit LE[nimanui] sa ma catalogheze la modul in care ai facu-o tu. In plus nu tinem pe nimeni cu forta. E alegerea fiecaruia, am mai spus-o.


Da Docky stiu nu te poate tine nimeni cu forta ....chiar daca vorbele lui nelutzu le-ai perceput ca o ofensa asta nu-ti da dreptul sa jignesti pe cineva in halul asta mai ales ca aceasta jignire vine din partea presedintelui AOR.
Imi pare rau ca s-a ajuns la astfel de replici si sincer sunt indignat

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 19:32 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
yorasta scrie:
are dreptate nelutzu , daca tot faceti cum vreti voi 4 ce siguranta au ceilalti ca la expo ca vor fi arbitrate pasarile corect? pentru ce platim cotizatia anuala ca sa fim marginalizati ca sa fie anumite persoane recunoscute ca "mari crescatori" si restu doar cotizatori , cum ai zis docky sau cum ai dat de inteles ca restu suntem inutili sau suntem in plus cumva? nu am ajutat toti fiecare cum am putut aceasta asociatie? in ultimul timp te-ai schimbat radical si nu e bine o sa ramaneti 4 in aceasta asociatie si daca nu va convine ma puteti da afara nui problema sa hotarasca ceilalti ca u din cate vad nu mai hotarasti de mult si cu asta cred ca am incheiat peace.


Chiar nu avem nevoie de astfel de mentalitati. Daca doresti cu mare placere iti returnez banii pe cotizatie.
@ Nelutzu e valabila oferta si pentru tine. Macar asa ne putem vedea linistiti de ceea ce ne-am propus. Sa dezvoltam ornitologia la noi cu oameni dedicati acestui scop si nu intereselor personale.
@andrei - ma prefac ca nu am vazut postul tau. As aprecia daca ai scrie mai bine un articol. Ai potential (ca dovada concursul anterior) si ar fi pacat sa te lasi purtat de niste orgolii personale. Iti promit ca daca castigi concursul, pe langa premiul anuntat iti platesc eu si cotizatia pentru 2011 ca membru AOR.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 19:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
ESTE ULTIMUL AVERTISMENT CA TOATA ABSOLUT TOATA LUMEA SA INCETEZE .
CA SA PUTEM SA NE DASFASURAM ACTIVITATILE SI CONCURSUL ASA CUM TREBUIE.

SINT ATATEA DE FACUT SI VOI VA CERTATI PE COMISII :D :?:

AZI MI-ATI BLOCAT MESUL CU ATATEA MESAJE, SPUNANDU-MI DE BISERICUTE,GRUPURI DE INTERES, SI CA AOR-UL E MORT SI CA SE VA DESFIINTA .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: NOTATI BINE SI BAGATI LA CAP ODATA PENTRU TOTDEAUNA:
ASTA SE VA INTAMPLA DOAR DACA VOI PARASII EU ACEASTA LUME.


DIN ACEST MOMENT PUTETI PLECA SAU RAMANE, VA PUTETI FACE ALTE ASOCIATII SAU CLUBURI ,DAR AICI NU FA FI LOC DE DISTRUS NIMIC CI DOAR DE CREAT.


CU STIMA SI VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 19:40 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
1mihai27 scrie:

Da Docky stiu nu te poate tine nimeni cu forta ....chiar daca vorbele lui nelutzu le-ai perceput ca o ofensa asta nu-ti da dreptul sa jignesti pe cineva in halul asta mai ales ca aceasta jignire vine din partea presedintelui AOR.
Imi pare rau ca s-a ajuns la astfel de replici si sincer sunt indignat


Si mie imi pare rau. TOATE au o limita si asta a fost limita MEA. Am fost jignit ca om, nu ca presedinte AOR... Cu atat mai mult cu cat intentiile noastre au fost dintre cele mai bune, te asigur.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de articole
MesajScris: 17 Iun 2010 20:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Noi 2009 19:06
Mesaje: 230
Localitate: Brasov
Citat:
@andrei - ma prefac ca nu am vazut postul tau. As aprecia daca ai scrie mai bine un articol. Ai potential (ca dovada concursul anterior) si ar fi pacat sa te lasi purtat de niste orgolii personale. Iti promit ca daca castigi concursul, pe langa premiul anuntat iti platesc eu si cotizatia pentru 2011 ca membru AOR.


marius,m-am gandit si eu la un articol,dar nu tin neaparat sa castig.de multe ori e important sa participi.iar in legatura cu cotizatia de inscriere,ms f mult pt intentie ,dar o vai plati neconditionat inainte de sfarsitul concursului.va doresc numai bn

_________________
http://andreiscriitoru.sunphoto.ro/
http://rouge-et-mosaique.skyrock.com/
andreiscriitoru@yahoo.com
Tel: 0745288302


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România