Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 25 Apr 2024 23:44

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 18 Feb 2011 22:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
SI EU TOT LA ASTA MA REFEREAM ,NU POTII CALCULA CA UNUL SCOATE 200 PUII SI CISTIGA UN TOTAL.PASAREA DE MULTE ORI IN 1AN-2 ISI MANINCA PRETUL.EU UNELE SEMINTE LE CUMPAR SI CU 14 EURO SI O PERECHE LE CONSUMA IN 2 LUNI.IAR RESPECTIVA PERECHE SE VINDE CU ECHIVALENTUL A 3-4 KG DE ASFEL DE SEMINTE.
DAR VA ROG SA NU DEZVOLTAM SUBIECTUL ASTA AICI ,CA TOPICUL ESTE PENTRU ALT SUBIECT.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Feb 2011 12:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010 21:05
Mesaje: 680
Localitate: BUCURESTI
Cine are pasiune pentru aceste pasari nu face socoteala cat mananca cate vit,si pastoncino le da etc..daca vrei sa-i reproduci, platesti oricat an limita posibilitatilor fiecaruia,investitiile se scot an timp ,nu este o afacere sa cresti canari ,an primul rand este pasiune ,pe urma daca reusesti ai si ceva beneficii,am cunoscut foarte multi baieti care au considerat ca fac o afacere din cresterea canarilor ,si peste doi ani au disparut din peisaj,deci pasiunea primeaza an tot ceia-ce facem pentru prieteni nostri.
Daca va spune SORIN ca-ti bani a bagat an canari si colivi,nu va vine sa credeti,dar as dori ca peste cati-va ani sa fie tot la fel de anfocat an aceasta pasiune,atunci putem sa spunem cu mana pe inima ca am castigat un om valoros cu aceasta pasiune.

_________________
ImagineImagine

http://floricaneacsu.sunphoto.ro/Canari_mei_07-09 poze PUI AOR
http://www.clubulromandefringillidae.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Feb 2011 17:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2009 23:48
Mesaje: 395
Localitate: Ploiesti
Asa e Florica,multi cred ca e o afacere buna dar se pierd usor pentru ca sita cerne...mai era cineva care facea povestiri evlavioase dar a disparut...mai apare doar in ceata,timid cu 4 cuvintele...

_________________
Imagine

Tel 0766300909
http://marianploiesti.sunphoto.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Feb 2011 19:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Sep 2009 23:48
Mesaje: 395
Localitate: Ploiesti
Si noi il cunoastem pe Sorin si nu cred ca o vede ca pe o afacere,are el altele..ce sa mai pasiunea nu cunoaste limite...

_________________
Imagine

Tel 0766300909
http://marianploiesti.sunphoto.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Feb 2011 21:05 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2011 20:15
Mesaje: 3
Domnule prof neacsu florica sant un pasionat al canarilor am intrat de putin timp pe acest forum si nu inteleg ce se intampla cu acesti canari ba ii promovati ba sant pui de crevedia sau cred eu ca aveti ceva benificii,am fost pe acel link dat de sorin si am ascultat canarii nu mau dat deloc pe spate ,am ascultat mai buni ,haideti sa discutam despre canari de cantec,ce parere aveti de canaru campion al serbiei frank sinatra? mie mia lasat un gust amar parca ar imita o curca


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Feb 2011 00:18 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Voiajorul scrie:
Domnule prof neacsu florica sant un pasionat al canarilor am intrat de putin timp pe acest forum si nu inteleg ce se intampla cu acesti canari ba ii promovati ba sant pui de crevedia sau cred eu ca aveti ceva benificii,am fost pe acel link dat de sorin si am ascultat canarii nu mau dat deloc pe spate ,am ascultat mai buni ,haideti sa discutam despre canari de cantec,ce parere aveti de canaru campion al serbiei frank sinatra? mie mia lasat un gust amar parca ar imita o curca


@Voiajorul - intai te rog sa citesti regulamentul si completeaza datele personale, treci pe la topicul cu prezentarile, spune-ne cine esti, arata-ne ce ai si ce stii si abia apoi permite-ti sa faci comentarii... Asa este frumos. Si te asigur si sanatos. ;)
LE: ... am uitat, pe acest forum se tine cont si de gramatica limbii romane.
Admin

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Feb 2011 11:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010 21:05
Mesaje: 680
Localitate: BUCURESTI
Voiajorule, dl Marius are dreptate, m-ai antai spunene cine esti, ce canari cresti, de cand , si pe urma am sa-ti dau raspunsul la antrebarile tale ,cu cat m-ai repede cu atat m-ai bine pentru tine ,poate te roade ce beneficii am eu din aceasta afacere.

_________________
ImagineImagine

http://floricaneacsu.sunphoto.ro/Canari_mei_07-09 poze PUI AOR
http://www.clubulromandefringillidae.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Feb 2011 13:27 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2011 20:11
Mesaje: 1
Va salut stimati colegi observ ca pe acest forum nu se poate vorbii decat de bine, Domnul Docki nu cumva e democratie eu nu vad ca sa jignit sau s-a folosit cuvinte triviale ,nu era vorba sa citim regulamentul e valabil doar pt unii nu pt toata lumea nu vad ca si pt Domnul Sorin exista regulament de ce ati facut modificarile si doar atat.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Feb 2011 13:34 
Neconectat

Membru din: 16 Aug 2009 21:19
Mesaje: 169
Localitate: Bucuresti
Daca citim cu atentie postul lui Docky lesne vom putea observa si concluziona fara putinta de tagada ca rugamintea adresata era una strict regulamentara si nicidecum partinitoare in vreun fel.
Totodata apelul lui Docky asupra folosirii limbii romane corect este cat se poate de clar.Observ cu tristete draga Biju ca ai esuat in a lua act de acesta.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Feb 2011 16:16 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Biju scrie:
Va salut stimati colegi observ ca pe acest forum nu se poate vorbii decat de bine, Domnul Docki nu cumva e democratie eu nu vad ca sa jignit sau s-a folosit cuvinte triviale ,nu era vorba sa citim regulamentul e valabil doar pt unii nu pt toata lumea nu vad ca si pt Domnul Sorin exista regulament de ce ati facut modificarile si doar atat.


Din pacate ne indepartam iar de subiectul topicului si sincer sa fiu, observ cu tristeste ca suntem unii care incurcam democratia cu anarhia...Si daca a sustine un dialog constructiv inseamna a vorbi de bine, atunci aveti dreptate. Este exact ceea ce urmareste acest forum :).
Doar atat vreau sa adaug la ceea ce spunea AndreiP, ca sunteti intr-un spatiu privat, supus unor reguli (scrise si nescrise - a se citi de bun simt) si sustinut de membrii AOR (inclusiv financiar). Reflectati putin asupra acestor aspecte inainte de urmatorul dumneavoastra post.
Multumesc de intelegere,
Admin

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România