Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 19 Apr 2024 08:04

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 12 Ian 2011 22:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Aug 2009 00:10
Mesaje: 206
Localitate: IASI
smet?...ce inseamna smet?.... canar smet :)

_________________
Imagine Imagine http://kratos.sunphoto.ro/canari_2010 AP19

eu nu imi vindec nebunia...eu traiesc cu ea in fiecare zi


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 00:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2009 01:59
Mesaje: 56
Localitate: Focsani
Jignirile sunt usor de facut.
Nu cred ca suntem in masura sa judecam pasiunile unor colegi dar iti spun sincer yorasta@ ,nu te cunosc dar cunosc oameni deosebiti cu pasiune pentru acesti canari de cantec, care au un caracter si o cultura cum tu nu dai dovada ca ai avea.

_________________
Imagine
tel. 0767437951
http://adrianzirna.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 01:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2010 15:02
Mesaje: 33
:arrow: Dc poate venii cineva cu o idee cum sa se numeasca canarul care canta (privighetoare)? sau ramane slavujar, astept rasp


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 09:54 
Neconectat

Membru din: 17 Noi 2010 12:50
Mesaje: 58
Localitate: bucuresti
salut catalin.da-mi voie sa am o parere personala si sa iti spun ca as prefera pt rasa de canari la care se face referire ,la un nume romanesc,pur romanesc .pt asta nu e usor si trebuie sa strangem randurile pt a-l creea.asa cum cei din asociatia chinologica au omologat dupa multi ani ciobanescul romanesc sa incercam sa avem propria rasa de canari -MADE IN ROMANIA ;satisfactia ar fi mult mai mare ..........nu este usor ,insa cu munca si pasiune sunt convins ca mai devreme sau mai tarziu vom reusi.stiu ,sa copiem dupa altii e mult mai usor .dar sa ii lasam pe sarbi cu ale lor .bravo lor.unn exemplu demn de urmat.......

un an cum iti doresti si multa sanatate(anul asta nu ne-am auzit).

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 11:49 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2010 19:54
Mesaje: 240
Localitate: Buc
Mare dreptate are Razvan.Nu are importanta amalgamul de rase folosit,la crearea unui canar cu nume sonor Romanesc.Important e,ce si cum canta (nu are impotanta ce e sub capota,marca conteaza)MADE IN ROMANIA omologat.Propun DECEBAL daca va place.Veniti cu propuneri. ;)


Ultima oară modificat de NOS_KPT pe 18 Ian 2011 12:26, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 12:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Aug 2009 00:38
Mesaje: 314
Localitate: iasi
canarul slavujar de romania ,mie sincer imi suna cam ciudat.e ca si cum cineva din romania care-i creste isi insuseste munca altuia.e ca si cum ai descoperi navigind pe net un forum englezesc si ai gasi un subiect care suna cam asa:ciobanescul mioritic sau carpatin de londra.docky cred ca a gasit denumirea perfecta a subiectului .cit despre canarul romanesc ar trebui sa stiti ca este foarte mult de munca.la citeva expozitii pe unde am reusit sa ajung am avut placerea sa observ zeci de canari sau sute care erau expusi ca "noi rase de canari",dar din pacate nu toate au trecut startul.dar oamenii nu se lasa si an de an le aduc din nou si il promoveaza.pot trece ani de zile ,chiar zeci de ani si nici atunci nu esti sigur ca vei ajunge in top.oricum mult respect pentru cei care doresc sa faca acest lucru .


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 15:13 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2010 19:54
Mesaje: 240
Localitate: Buc
Pentru promovarea unui produs se fac cadou niste mostre,daca doresti cu adevarat etalarea acelui produs,cum fac si alte cluburi ma refer la rolleristi,cel putin eu asa stiu din auzite.Inca nu am auzit pe nimeni sa confirme ceva despre acest canar sarb.Tradus suna cam asa :Clubul Roman care se ocupa cu cresterea si promovarea canarului sarbesc. Asta se intelege.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 15:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010 21:05
Mesaje: 680
Localitate: BUCURESTI
Baieti de ce va faceti atitea probleme pentru denumirea acestui canar,deocamdata la noi deabia a intrat an crescatorii si voi vreti sai schimbati numele ,la roller,malinoise,timbrado,etc daca se creste si-n alte tari ia schimbat cineva numele,eu cred ca nu este momentul sa vorbim despre schimbarea numelui ,ma-i antai sa-l reproducem cu succes, sa avem rezultatele sarbilor si pe urma mai vedem ,lumea asa al cunoaste sub aceasta denumire(slavujar)adica privighetoare.nu mi-o luati an nume de rau, este doar un punct de vedere.

_________________
ImagineImagine

http://floricaneacsu.sunphoto.ro/Canari_mei_07-09 poze PUI AOR
http://www.clubulromandefringillidae.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 15:44 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2010 19:54
Mesaje: 240
Localitate: Buc
BUN,atunci denumitil canar privighetoare.ROMANESTE suna mai pe intelesul nostru.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 15:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Aug 2009 00:38
Mesaje: 314
Localitate: iasi
ma poate lamuri cineva cum se cheama canarul asta circotas in limba sirba?iar daca se cheama slavujar poate o sa incercati sa faceti o traducere si in limba romana la gloster,york,lancashire.accept si regionalisme


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România