Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 18 Apr 2024 03:18

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 19 Ian 2011 19:07 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
OK. Va rog sa revenim on topic, adica formarea noului club. Cine nu se poate abtine de la comentarii fara rost va fi banat fara alt avertisment.
Atentie ca sa nu se interpreteze gresit! Nu TOTI userii din acest forum sunt si membrii AOR! O sa va rog sa nu generalizam...
Admin


LE: Ultimele postari le-am mutat in arhiva.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Ian 2011 21:10 
Neconectat

Membru din: 17 Ian 2011 01:58
Mesaje: 10
Domnule Marius Nistor credeti ca este corect ceea ce faceti? Sa inteleg ca am scris pt prima oara pe acest forum si mi-ati sters mesajul, ca eu nu fac parte din prietenii d-voastra ca Dan Neculcea si Nelutu ei nu au dat niste exemple negative cu Baroianu Fane si cu D-nul Jan care creste canari de postura. Prin acel text cu ce am jignit ?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Ian 2011 21:31 
Neconectat

Membru din: 30 Iul 2010 21:38
Mesaje: 70
Localitate: craiova
Domnilor,este bine ca discutiile sa fie constructive.
De asemenea este bine sa se poarte astfel de discutii si sa cunoastem cate ceva despre fiecare crescator.
Sunt persoane care vor sa stie de la cine cumpara,cat de seriosi sunt unii crescatori si daca sunt cu adevarat crescatori.
Si este mult mai cinstit sa se spuna adevarul aici decat sa se discute in privat.(discutiile pe la spate sunt atributul celor din epoca de aur).

Cat despre canarii de cantec,indiferent de cine au fost creati,eu am numai cuvinte de lauda pentru cei care au facut acest lucru.
Si cuvinte de lauda am si pentru cei care ne prezinta o anumita rasa si incearca sa isi intemeieze o crescatorie.
Asa ca nu vad de ce ar trebui sa se ajunga la polemici si sa nu existe discutii constructive,curiozitati si alte asemenea pentru rasele noi.
(Vezi Canarul Slavujar)

_________________
http://costicaveliscu.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 19 Ian 2011 22:32 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Toma scrie:
Domnule Marius Nistor credeti ca este corect ceea ce faceti? Sa inteleg ca am scris pt prima oara pe acest forum si mi-ati sters mesajul, ca eu nu fac parte din prietenii d-voastra ca Dan Neculcea si Nelutu ei nu au dat niste exemple negative cu Baroianu Fane si cu D-nul Jan care creste canari de postura. Prin acel text cu ce am jignit ?


Inainte de orice post va rog sa cititi cu atentie regulamentul! Il gasiti aici:

viewtopic.php?f=2&t=726
Subiectul de discutie este Clubul canarilor de cantec care tocmai se infiinteaza. Nu are nici o legatura cu prietenii mei, cu Dan, Nelutu, Fane, Jan sau cu cine doriti dumneavoastra. Pe acest forum se discuta despre pasari, nu despre oameni. Nu suntem noi in masura sa judecam pe nimeni si nu acesta este rostul acestui forum. In alta ordine de idei postul nu este sters este doar mutat in Arhiva deoarece nu are nici o legatura cu subiectul topicului. Dau dovada de clementa doar pentru ca e primul dumneavoastra post, dar va mai rog odata sa reveniti la subiectul in discutie.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Ian 2011 00:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Daca nu mai sint asa activ ca si inainte asta nu inseamna ca nu va urmaresc ,citesc toate subiectele si sint uimit unde sa ajuns din nou,mai oameni buni avem aceias pasiune in comun si anume ornitologia ,indiferent de specia sau rasele pe care le crestem si cred ca e loc pentru totii in acest hobby mai ales ca in ultimii 2o de anii sa creat un gol destul de mare in acest sector.
Observ ca multii sint iritatii de aceasta denumire,chemati-l simplu C.R.C.C.P (CLUBUL ROMAN CANAR CINTEC PRIVIGETOARE)

AM pus bazele formari unei FEDERATII ORITOLOGICE dar observ ca nimeni nu se implica sau intreaba ceva ,doar aceleas 3-4 persoane ,am mai inteles ca colegii din CLUBUL DE ROLLERI au facut un pas inapoi in aceasta privita,datorita unor afirmatii ca nu ne plac canari rolleri,nu cred ca asta poate oprii progresul nostru si nici acest club de cintec de privigetoare .DAR E NORMAL CA FIECARE PERSOANA SA ISI SPUNA PAREREA ,POATE NU TOTII INCELEG SI PERCEP CINTECUL.
CUM totii impartim aceias pasiune cred ca trebuie sa sprijinim pe cei care incerca sa faca ceva constructiv in acest domeniu,chiar daca aceasta rasa nu este recunoscuta si noi tintim spre standarduri C.O.M. asta nu inseamna ca trebuie sa-i impiedicam pe altii sa dezvolte aceasta pasiune..
Nu conteaza ce CRESTEM :CANARI ,STICLETII,PAPAGALI,GAINII ,PORUMBEI SAU EXOTICE conteaza sa o facem organizat si sa ducem standardurile din ce in ce mai sus .

Cine va mai ataca sau judeca persoane va fii avertizat ,banat si exclus de pe forum si chiar din AOR.

Va multumesc pentru intelegere.

Cu stima.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Ian 2011 00:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2010 15:02
Mesaje: 33
salut ai mare dreptate doki ar trebui sa revenim la oile, ,as astepta cat mai multi crescatori pe acest subiect.sant eu sau poate doi crescatori cu canar de cantec,astept cati mai multi.cred ca clubul va fi un lucru bun de infiintat,astept cu mare interes infiintarea lui


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Ian 2011 00:22 
Neconectat

Membru din: 18 Ian 2011 20:42
Mesaje: 19
Salut membri .A.O.R.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Ian 2011 00:50 
Neconectat

Membru din: 18 Ian 2011 20:42
Mesaje: 19
Salut in legatura cu canari de cantec.Eu cresc canari de cantec de 15 ani si vreau sa va spun ca ,,SLAVUJARUL''este un canar ,,FLOTANT''.Am reprodus acesti canari acum ,,10'' ani sint foarte buni cantareti dar nu poate imita perfect ,,PRIVIGHETOAREA''.Eu reproduc canari de cantec ,,METIS' care intradevar o imita.Sustin idea pentu un club care sa fie pentru canarii de cantec .Poate se infinteaza si pentru canari ,,METIS''.Astept opinii fara suparare.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Ian 2011 02:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2010 15:02
Mesaje: 33
Te salut Viorel ,ma bucur ca ai venit printre noi. Te salut Cristi 75 sant de acord cu tot ceea ce ai mentionat mai sus si ai dreptate ar trebui sa fim cat mai uniti si sa avem cat mai multi membri ,cu asta putem ajuta Asociatia Ornitologica,pana nu apare acest club ne certam degeaba.Nelutu sa stii ca mie imi plac foarte mult rolerii.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 20 Ian 2011 14:07 
Neconectat

Membru din: 30 Iul 2010 21:38
Mesaje: 70
Localitate: craiova
Catalin,din cate am inteles tu ai achizitionat aceste pasari.
Ar trebui sa ne impartasesti mai multe despre hrana,daca necesita altfel de ingrijire fata de alti canari de cantec.
Si despre cum se pot achizitiona.

Felicitari si succes cu noua rasa.

Mie la cantec mi se par foarte apropiati de canarul marocan flawta despre care am mai vorbit.

_________________
http://costicaveliscu.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 199 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România