Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Mar 2024 08:37

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: bine vam gasit
MesajScris: 12 Feb 2012 18:34 
Neconectat

Membru din: 12 Feb 2012 18:13
Mesaje: 3
salutare tuturor ma numesc andrei sunt din bucuresti si detin o mica crescatorie de papagali mai ecxact cate ceva din fiecare 20 de cuiburi de agaponis cu care nu ma descurc foarte bine dar sper,40 de cuiburi de perusi,15 cuiburi de nimfe, 6 de cantatori, 10 de rozela care la fel ca si agaponisi nu merge prea grozav,2cuiburi de calugar,2de micu alexandru verde si 2 de galben,si nu in ultimul rand 30 de cuiburi de zebre.
am sa revin si cu poze cat mai curand posibil promit pana fac rost de aparat pun una mai veche


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bine vam gasit
MesajScris: 12 Feb 2012 23:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mai 2010 11:08
Mesaje: 238
Localitate: Bucuresti(if)
As putea sa-ti dau cateva sfaturi ( oricine mai vechi de pe forum ti-ar da aceleasi sfaturi) dar, am sa ma rezum la o zicala , doua : ,,socoteala de acasa....'', sau ,, cand alergi dupa 2 iepuri...''.De fapt volumul de munca te depaseste. Problemele sunt multe si variate. E greu sa ai rezultate calitative cu mai multe specii diferite!!!

_________________
http://GxGstandard.sunphoto.ro/Perusi_standard GN55


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: bine vam gasit
MesajScris: 14 Feb 2012 18:30 
Neconectat

Membru din: 12 Feb 2012 18:13
Mesaje: 3
da dar ii am in locati diferite si nu ma ocup doar eu se ocupa si socrul meu,care la randul lui este si el crescator,a crescut si canari si zebre (etc)domnul mihai care face cuiburi majoritatea il stiu.
dar ideea este,ca intrun fel sau altul aveti dreptate mam aglomerat fara sa stiu in ce ma bag asta este voi continua si vom vedea rezultatele.va multumesc pentru sfat


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România