Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 29 Mar 2024 08:00

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Inele 2015?
MesajScris: 17 Sep 2014 09:59 
Neconectat

Membru din: 17 Ian 2013 21:03
Mesaje: 6
Localitate: Bucuresti
Buna ziua, numele meu este Claudiu Julea sunt crescator de perusi (JC 22) si conform planurilor mele la Expo 2014 care se anuntase in Noiembrie ar fi trebuit sa primim inele de 2015, in acest sens mi-am planificat sezonul de imperechere la pasari dar ma vad ajuns in situatia ca urmatorul rand de pui sa ramana neinelati daca nu primim inele in Noiembrie ceea ce este putin probabil deoarece nu s-au dat nici comenzile. As dori si eu un raspuns in sensul acesta. Daca mesajul incurca cu logistica forumului poate fi sters.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 22 Sep 2014 09:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mai 2010 11:08
Mesaje: 238
Localitate: Bucuresti(if)
:?: ............................... :(

_________________
http://GxGstandard.sunphoto.ro/Perusi_standard GN55


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 23 Sep 2014 13:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2009 22:10
Mesaje: 307
Localitate: Targoviste
Stie cineva daca a fost fixata data exacta a Expozitiei,cand si daca mai platim taxa,cand si daca mai comandam inele...si atunci cand vom intra in posesia lor,la Expo sau dupa?Pe Forum nu am gasit nici o informatie referitoare la aceste lucruri...

_________________
Imagine
http://costinbutaroiu.sunphoto.ro
0740151240


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 24 Sep 2014 14:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Dap...cred ca cotizatiile se pot plati ,deasemeni comezii de inele se pot complecta si trimite pe adresa asociatiei nu sa schimbat nimic ...... trebuie complectat si trimis formularul din cite stiu eu comenzile pentru inele in ani trecutii sa dat dupa 30 sep.Data pentru expo a fost fixata din cite
stiu eu 30oct-1nov.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 24 Sep 2014 14:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Aug 2009 21:06
Mesaje: 1393
Localitate: Craiova, Roma
Daca totul decurge bine si se fac in timp inelele le voi aduce la expo daca nu dupa.

_________________
Imagine Imagine
MACIUCA CRISTI
VICEPRESEDINTE ONORIFIC A.O.R
PRESEDINTE (C.C.C.G)
maci_cris75@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 25 Sep 2014 08:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mai 2010 11:08
Mesaje: 238
Localitate: Bucuresti(if)
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=548D127A ,

Mai sus am pus un link cu cel mai mare crescator din Anglia. Dupa cum se vede are in mana inelele ,, 2015''. Anii trecuti , de fiecare data cand spuneam ca suntem ultimii din lumecare primim inelele la 1 ianuarie ( ceilalati primesc inele la 1 septembrie 2014 pt anul 2015) primeam urmatorul raspuns : ,, GRESIT , NOI FACEM CUM FAC CEI DIN ANGLIA !.....dom'le, ca aia nu triseaza si de acolo se da ora exacta in ornitologie!" Ei, uite ca fac si ei ca toti ceilalti doar noi probabil nu intelegem, suntem prea lasi sa ne spunem parerile ( ca vizualizarile la topicul asta au depasit suta ) sau a cam inceput,, sa ne cam doara la basca ''!
...in urma cu ceva timp am auzit o remarca la dresa mea:,, pai ala face tam-tam cu inele ca de fapt il intereseaza vanzarea pasarilor si nu altceva!'' Pai baieti, una e sa vindeti o pasare mai tanara ( cu inel 2014 in loc de 2013 sau 2015 in loc de 2014, nu?) si daca nu le vindeti ce faceti cu ele ? ...cu ce faceti bugetul pe anul urmator?...cu ce faceti achizitii noi?...si la concursuri cum concurati cu o pasare care are 2-3 naparliri mai putin?

_________________
http://GxGstandard.sunphoto.ro/Perusi_standard GN55


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 25 Sep 2014 09:21 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Domnilor, facem de 5 ani acelasi lucru nu inteleg de unde ati tras concluzia ca s-ar face altfel...va rog sa platiti cotizatia, sa imi trimiteti comanda de inele la fel ca si pana acum, iar in momentul in care le am pe toate le pot centraliza ca sa le trimit mai departe. Momentul in care vin inelele este aproximativ la o luna dupa ce trimitem comanda. Depinde doar de constiinta si constiinciozitatea colectiva...
Expozitia este fixata pentru perioada 30 Octombrie - 1 Noiembrie asa cum s-a propus la ultima sedinta cu conditia sa gasim locatie...si aici tot de dv depinde.
Succes!

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 25 Sep 2014 14:07 
Neconectat

Membru din: 17 Ian 2013 21:03
Mesaje: 6
Localitate: Bucuresti
Multumesc celor interesati de intrebarea lansata de mine, sunt multumit de raspunsul primit doar partial, m-am asteptat la un respuns de genul: Expo se tine la data de..........., comanda de inele se face in perioada de........... si nu se depaseste(ca doar avem 5 ani experienta), inelel sosesc in data de..........., avand termene fixe si concrete constiinta si constiinciozitatea colectiva ramanand in plan secund fata de constinciozitatea personala.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 25 Sep 2014 14:28 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Ati avea un raspuns de genul acesta daca ati intreba mai putin si ati face mai mult...nu va vad pe nici una din listele de voluntari...asa ca va rog sa nu fiti impertinent.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inele 2015?
MesajScris: 25 Sep 2014 14:46 
Neconectat

Membru din: 17 Ian 2013 21:03
Mesaje: 6
Localitate: Bucuresti
Domnule presedinte, treaba mea este sa am grija de pasarile mele, sa imi platesc cotizatia anuala, inelele si taxele de participare la evenimente si asta fac, listele de voluntariat sunt pur si simplu voluntare si nu au un caracter obligatoriu. "Impertinent" nu caracterizeaza o persoana care a cerut date concrete, poate "profesionist" ar fi mai cuvenit.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România