Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 13 Mai 2024 23:29

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 17 Ian 2011 15:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Aug 2009 00:38
Mesaje: 314
Localitate: iasi
cuciureanu_sorin am auzit multe despre tine si pentru cultura ta generala eu nu am mai comentat nimic pe forumu asta de luni bune , deci nu te mai da cinstit ca nu esti ;)

yorasta nu stiu la ce te referi,dar cred ca ar trebui sa vorbim un pic pe mess.nu poti sa-mi spui asa ceva deoarece nu cred ca am avut onoarea sa te intilnesc .poate ma lamuresti cu un pm


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 17 Ian 2011 15:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010 21:05
Mesaje: 680
Localitate: BUCURESTI
Yorasta ma baiatule, de cand ai ajuns tu sa critici AOR ca nu promoveaza valorile ornitilogice,ai venit si tu cu ceva concret sa ajuti aceasta asociatie ,cu ce te deranjeaza ca se deschide un club de canari de cantec si se vorbeste pe aceasta tema ,apropo ai avansat cu sticletii,sau te-ai lasat pagubas,cu toate vitaminele este ca nai facut nimic ...e greu sportul asta!!
Te rog foarte mult sa fi calm si sa nu mai bagi bete-n roate pe acest forum,eu unul te-am apreciat cand ne-ai ajutat cu cate ceva pe forum,dar lasa baietii an pace si nu mai vorbi ce nu trebuie.

_________________
ImagineImagine

http://floricaneacsu.sunphoto.ro/Canari_mei_07-09 poze PUI AOR
http://www.clubulromandefringillidae.ro/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 17 Ian 2011 16:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
nea florica eu te respect pe matale , nu am nimic cu oamenii care vor sa infiinteze un club ei cu treaba lor noi cu treaba noastra si app. de sticleti da i-am inmultit am avut 2 pui si 2 baieti din aceasta asociatie au fost martori, si pentru AOR eu cred ca am facut ceva numai cata reclama i-am facut si cate banuri am luat Nelutzu_rosu stie cat m-am rugat de el si ii multumesc , nu bag bete in roate nimanui fiecare cu treaba lui dar obiectivul AOR e altu din punctul meu de vedere

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 17 Ian 2011 16:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Aug 2009 00:38
Mesaje: 314
Localitate: iasi
yorasta ,daca vei deschide dictionarul la cuvintul "cinstit"si apoi ma vei cunoaste pe mine si pe docky vei vedea ca sint cuvinte care ne caracterizeaza.docky este cea mai potrivita persoana care sa ne reprezinte.noi te primim cu bratele deschise si ai face bine sa nu te mai lasi influentat de anumite persoane de pe forum.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 17 Ian 2011 23:20 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Mda...cu riscul de a plictisi, imi vine in minte o snoava de pe la noi. Am sa incerc sa fiu scurt ca sa nu deviem prea mult.

Se zice ca badea Ion isi ia intro duminica martoaga si se duce cu ea in targ. Il priponeste de un copac si se aseaza tacticos la umbra lui. Apare si un cetatean interesat de cal si incepe sa-l descoasa pe bade.
- I-auzi bade! Spune-mi si mie drept, calul asta mananca ceva?
- Ba nu mananca! zice badea Ion cu naduf.
- Da', zice omul, de baut, bea?
- Apoi ca sa fiu sincer, nu prea...
- De calarit se poate calari? continua omul.
- Nici nu se pune problema, zice taranul. Te azvarle cat colo!
- La caruta poti sa il inhami? incearca omul nostru.
- Nu te poti apropia sa ii pui capastru, ii raspunde sec taranul.
Exasperat omul mai face o ultima incercare:
- Pai si atunci de ce l-ai mai adus in targ???
- Apai ce sa zic...Sa-l fac de rusine! :)


Asa ca @yorasta nu numai ca nu am sa sterg nici un post, ba mai mult, am sa iti creez un topic in care am sa iti mut toate postarile atat cele trecute (cred ca mai am ceva si prin arhiva) cat si cele viitoare unde sa poti sa te desfasori in voie. Macar asa nu o sa imi mai pierd vremea cu tine si te faci singur de ras...Si o sa fii tot timpul on topic. :D

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 17 Ian 2011 23:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
oooo chiar va multumesc sunteti un mare domn cu mare caracter dar cu de va-ti gandit sa imi acordati tocmai mie aceasta onoare?

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 00:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
iti raspund si eu cu un banc la aceasta tema si inca o data multumesc excelenta pt coltul de paradis pe care mi l-ai oferit
Ce canta canarul sclavujar daca nu i se pune banda?
R: Manelele lu' stapan-su

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 00:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
propun sa facem si un battle dasta asa pe caterinca daca te tine mariuse vad ca esti pus pe caterinca , am avut dreptate ADEVARUL DOARE , dar tu din PUTUL GANDIRII tale incerci sa ma umilesti da nu prea iti iese care e faza te-ai obisnuit prea tare cu pupincuristi? te doare cand cineva iti da peste nas ?

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 00:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Dec 2009 22:20
Mesaje: 133
daca tot suntem la bancuri



Mama il intreaba pe Bula:
-Bula,unde a disparut canarul?
-Nu e in colivie?
-Nu,pentru ca am cautat si acolo!
-Eu l-am vazut acolo acum 5 minute,cand curatam colivia cu aspiratorul.

_________________
http://timuflaviusciprian.sunphoto.ro
timuflaviusciprian@yahoo.com
Tel: 0740071477
Nu te certa cu prostul , ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta .


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 18 Ian 2011 00:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2009 21:32
Mesaje: 778
Localitate: medgidia / constanta
bine ai venit sa bei din putul meu cum zic ceva pe forumu asta incepi sa urli ca eu fac scandal , nu sti sa apreciezi oamenii care te ajuta doar oamenii cu bani si nu mai privi lumea de sus ca nu dai bine la imagine si daca tot sunt asa scandalagiu de ce sunt apreciat pe forumurile italiene ,spaniole si franceze? ca sunt scandalagiu ? deschide bine ochii prietene si vezi pe unde calci ca e plin de hiene , acum intelegi ce vrei dar sunt sigur ca o sa o ei ca pe o amenintare

_________________
Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România