Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Mar 2024 10:19

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 29 Iun 2015 12:30 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Stimati colegi,
Asa cum anticipam inca de anul trecut, am inceput demersurile pentru organizarea unei noi editii a EXPO AOR 2015 care in acest an, cu sprijinul baietilor din Brasov o vom organiza la Parcul Zoologic in perioada 29 Oct - 1 Noi 2015. Mai multe detalii legate de locatie veti gasi pe pagina lor de fb: https://ro-ro.facebook.com/zoobv

Programul expozitiei va fi urmatorul:

1. Miercuri 28 Oct 2015 - comitetul de organizare incepe amenajarea spatiului, montarea stativelor, coliviilor etc.
2. Joi 29 Oct 2015 - in perioada 10:00 - 16:00 primirea pasarilor si aranjarea coliviilor pe clase. Am sa va rog ca cei care nu reusesc sa ajunga de joi sa trimita pasarile print-un alt coleg. Avand in vedere ca vom organiza expozitia din acest an intr-o locatie accesibila publicului larg, este nevoie ca zilele de Vineri si Sambata sa fie deschise publicului larg
3. Vineri 30 Oct 2015 - deschiderea oficiala si accesul vizitatorilor, precum si arbitrarea pasarilor
4. Sambata 31 Oct 2015 - accesul vizitatorilor si premierea in cursul dupa-amiezii
5. Duminica 1 Noi 2015 - predarea pasarilor si curatenia generala. Sala trebuie sa o predam in conditiile in care o primim, prin urmare am sa rog toti participantii inainte de a pleca sa ne sprijine in acest sens. Deasemenea avand in vedere ca pavilionul cu pasari exotice este in plina dezvoltare va rog sa va ganditi cine are posibilitatea si la un ajutor (fie in bani, fie in pasari) pentru Gradina Zoologica.

Am sa revin pe parcurs cu detalii legate de arbitrii si restul aspectelor administrative.
Sa multumim baietilor de la Brasov, in special lui Andrei si Mihai pentru implicare si pentru faptul ca avem locatia si materialele ajunse la destinatie deja din luna iunie.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 08 Iul 2015 10:58 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Am revenit cu cei doi arbitrii care ne-au confirmat prezenta:

1. CHRISTOPHER MICHAEL SNELL - arbitru perusi - Marea Britanie
2. ANDREA BENAGIANO - arbitru canari - Italia

Am sa va rog inca o data sa depun banii de cotizatie cat mai repede, ideal pana la sfarsitul lunii iulie pentru a putea sa rezervam din timp biletele de avion si materialele pentru Expo 2015.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 28 Sep 2015 11:08 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Buna ziua, imi permit sa va reamintesc conditiile de participare.
Taxa de participare pentru fiecare pasare este de 5 RON., iar inchirierea coliviilor 10 RON.
Regulamentul, Fisa de inscriere si sectiunile pot fi descarcate de pe site-ul AOR:

http://www.asociatiaornitologica.ro/regulament.html

sau direct:

1. Fisa de inscriere

2. Sectiuni / Clase

Am sa va rog sa le completati cat mai curand posibil (fie in word, fie cu pixul) si sa le trimiteti in format word pe adresa de email: dpstanescu@gmail.com si mariusnistor.foto@gmail.com cel mai tarziu pana la data de 14 Octombrie 2015. Daca aveti nelamuriri va stau la dispozitie pentru orice clarificare. Insist din nou asupra respectarii acestui termen, in caz contrar, cei care nu trimit la timp vor putea participa la expozitie, dar nu vor fi eligibili la premii pentru ca nu vom avea timp sa facem inscrierile.

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 26 Oct 2015 18:31 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Stimati colegi, revin cu precizarea importanta pentru buna desfasurare a expozitiei ca preluarea pasarilor in concurs se va face doar in ziua de joi 29 Octombrie. In cazul in care nu reusiti sa ajungeti personal, va rog sa trimiteti pasarile prin colegii care pot sa ajunga.
SINGURA exceptie este Catalin Josan care trebuie sa se deplaseze la Cluj sa il aduca de la aeroport pe dl Snell, care va ajunge vineri impreuna cu d-l arbitru. In cazul in care nu se respecta aceasta regula, pasarile nu vor mai intra la arbitraj, avand in vedere ca vom inchide listele joi seara.
Multumesc tuturor de intelegere!
Conducerea AOR

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 28 Oct 2015 15:43 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Inca o rugaminte extrem de importanta, ca sa nu avem supriza unei amenzi de la Directia Sanitar Veterinara, va rog sa aveti certificate de sanatate pentru pasarile inscrise in expozitie!

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: 28 Oct 2015 20:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2009 22:10
Mesaje: 307
Localitate: Targoviste
Salut!De cazare se stie ceva?Unde se cazeaza ceilati participanti?

_________________
Imagine
http://costinbutaroiu.sunphoto.ro
0740151240


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România