Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Mar 2024 11:42

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cosmin din Ploiesti
MesajScris: 13 Iun 2012 00:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iun 2012 18:20
Mesaje: 25
Localitate: Ploiesti
Salutare, numele meu este Dragomir-Handra Cosmin, sunt din Ploiesti si ma alatur acestui club deoarece consider ca pot afla mai multe informatii care m-ar putea ajuta in cresterea fringillidaelor si a canarilor de culoare. Sunt incepator in cresterea canarilor, dar imi doresc sa recuperez si sa tin pasul cu cei mai experimentati de aici. Cu fringillidele este o "boala" mai veche dobandita in copilarie si totodata mai nou, o pasiune pentru cresterea si reproducerea lor in captivitate. Sper sa ne ajutam reciproc in cele ale ornitologiei. Mult succes tuturor membrilor A.O.R !

_________________
Imagine Imagine
Cosmin
email:elyhu82@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmin din Ploiesti
MesajScris: 13 Iun 2012 12:43 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2008 22:13
Mesaje: 1248
Localitate: Cluj-Napoca
Salut Cosmin si bine ai venit alaturi de noi! Cu siguranta vei afla multe in ceea ce priveste cresterea canarilor pentru expozitie, mai ales ca deja avem concursuri cu participarea arbitrilor omologati COM. Cu Fringillidaele este o poveste mai noua, dar suntem cativa colegi care am adus linii de cultura din Olanda, Belgia si Italia cu rezultate destul de bune in acest an. Ce fel de Fringillidae ai si de unde provin?

_________________
ImagineImagine
The human mind is like a parachute: it only works when it's open.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cosmin din Ploiesti
MesajScris: 13 Iun 2012 13:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iun 2012 18:20
Mesaje: 25
Localitate: Ploiesti
Docky scrie:
Salut Cosmin si bine ai venit alaturi de noi! Cu siguranta vei afla multe in ceea ce priveste cresterea canarilor pentru expozitie, mai ales ca deja avem concursuri cu participarea arbitrilor omologati COM. Cu Fringillidaele este o poveste mai noua, dar suntem cativa colegi care am adus linii de cultura din Olanda, Belgia si Italia cu rezultate destul de bune in acest an. Ce fel de Fringillidae ai si de unde provin?


Momentan am in proiect constructia unei voliere cu boxe pt fringillidae. Nu am decat un canepar si un sticlete momentan, din crescatoria prietenului meu Marius Urzica. O sa va tin la curent cu ceea ce urmeaza sa fac. Momentan o sa va arat voliera cu boxe pe care o am aici la apartament unde si locuiesc. Am cativa canari o pereche de rosii si cativa baltati si un mozaicat.
Doresc sa vand baltatii si sa ii inlocuiesc cu canari de culoare.

_________________
Imagine Imagine
Cosmin
email:elyhu82@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România