Asociatia Ornitologica Romana

Forumul crescatorilor de pasari de colivie
Acum este 28 Mar 2024 13:30

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Banner_AOR2015.gif   



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Buna seara,
MesajScris: 22 Feb 2017 00:17 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2017 15:58
Mesaje: 3
In primul rand as vrea sa va multumesc tuturor ca m-ati primit in "sanul" familiei voastre!
Ma numesc Alina Smolinschi si sunt din Timisoara, dar stabilita de un an si cateva luni in UK, impreuna cu sotul si cei doi copilasi.
Acasa fiind, in Timisoara, in copilarie, am avut doua perechi de canari la un moment dat, pe care tata i-a si reprodus.Acest lucru s-a intamplat acum multi ani, canarii cuprandu-i de la un crescator impatimit si cunoscut la acea vreme pe piata de pe Bega. Tin minte, ca mai aveam un nene cu noi in bloc, dar la alta scara, care avea aceeasi pasiune, avand balconul plin de canari, la fel ca si crescatorul de la care procura-se tata canarii. Acum cei doi crescatori de canari s-au ridicat de ceva timp la ceruri, intocmai ca o pasare care isi ia zborul spre zenit.
Acum, matura fiind la randul meu, mi-a venit randul ca si eu sa continui acest hobby mostenit de la tatal meu.
Poate veti intreba de ce AOR si nu ceva din UK?
Deoarece gandul imi este tot acasa, in Romania. Imi este foarte greu sa ma acomodez, avand deja o varsta. Poate nu ma voi acomoda niciodata si la un moment dat, daca Bunul Dumnezeu ma va ajuta, ma voi intoarce acasa.
Un alt motiv este ca, comunic mult mai bine in limba romana....

Va multumesc tuturor si un an plin de impliniri in ceea ce avem in comun va doresc!
Alina


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România